grub 2.12-rc1 - en to ka translation catalogue (1193 entries)

en:               total memory: %d KiB
ka:             მეხსიერება ჯამში: %d კიბ

en:     No preferred mode available
ka:     რეჟიმი არ აგირჩევნიატ

en:     Preferred mode: %ux%u
ka:     არჩეული რეჟიმი: %ux%u

en:   EDID checksum invalid
ka:   EDID-ის საკონტროლო რიცხვი არასწორია

en:   EDID version: %u.%u
ka:  EDID-ის ვერსია არასწორია: %u.%u

en:   Failed to initialize video adapter
ka:   ვიდეო ადაპტერის ინიციალიზაციის შეცდომა

en:   No info available
ka:   ინფორმაცია ხელმიუწვდომელია

en:  (leftmost)
ka:  (ყველაზემარცხენა)

en:  (medial)
ka:  (შუა)

en:  (rightmost)
ka:  (ყველაზემარჯვენა)

en:  - Partition start at %llu%sKiB
ka:  - დანაყოფის დასაწყისი %llu%sკიბ

en:  - Sector size %uB
ka:  - სექტორის ზომა %uბ

en:  - Total size %llu%sKiB
ka:  - ჯამური ზომა %llu%sკიბ

en:  - Total size unknown
ka:  - ჯამური ზომა უცნობია

en: %ds
ka: %dწმ

en: %ds remaining.
ka: დარჩენილია %d წმ.

en: %s (XSM enabled)
ka: %s (XSM ჩართულია)

en: %s does not support UUIDs
ka: %s-ს UUID-ების მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: %s doesn't exist. Please specify --target or --directory
ka: %s არ არსებობს. მიუთეთ --target ან --directory

en: %s doesn't look like an EFI partition
ka: %s EFI დანაყოფს არ ჰგავს

en: %s doesn't look like an EFI partition, system may not boot
ka: %s EFI დანაყოფს არ ჰგავს. სისტემა შეიძლება არ ჩაიტვირთოს

en: %s is deprecated. Use set gfxpayload=%s before linux command instead.
ka: %s მოძველებულია. გამოიყენეთ set gfxpayload=%s ლინუქსის ბრძანებამდე.

en: %s is not yet supported by grub-mkconfig.\n
ka: %s ჯერ მხარდაუჭერელია grub-mkconfig-ის მიერ.\n

en: %s, with Hurd %s
ka: %s, Hurd %s-ით

en: %s, with Hurd %s (recovery mode)
ka: %s, Hurd %s-ით (აღდგენის რეჟიმი)

en: %s, with Linux %s
ka: %s, ლინუქსით %s

en: %s, with Linux %s (recovery mode)
ka: %s, ლინუქსით %s (აღდგენის რეჟიმი)

en: %s, with Xen %s and Linux %s
ka: %s, Xen-ით %s და ლინუქსი %s

en: %s, with Xen %s and Linux %s (recovery mode)
ka: %s, Xen-ით %s და ლინუქსი %s (აღდგენის რეჟიმი)

en: %s, with Xen hypervisor
ka: %s, Xen-ის ჰაიპერვაიზორით

en: %s, with kFreeBSD %s
ka: %s, kFreeBSD %s-ით

en: %s, with kFreeBSD %s (recovery mode)
ka: %s, kFreeBSD %s-ით (აღდგენის რეჟიმი)

en: %s, with kernel %s (via %s)
ka: %s, ბირთვით %s (%s-ის გავლით)

en: %s, with kernel %s (via %s, recovery mode)
ka: %s, ბირთვით %s (%s-ის გავლით, აღდგენის რეჟიმი)

en: %s: HASH MISMATCH
ka: %s: ჰეში არ ემთხვევა

en: %s: Not found.\n
ka: %s ნაპოვნი არაა.\n

en: %s: READ ERROR
ka: %s: კითხვის შეცდომა

en: %s: You must run this as root\n
ka: %s: ეს root-ით უნდა გაუშვათ\n

en: %s: error:
ka: %s: შეცდომა:

en: %s: info:
ka: %s: ინფორმაცია:

en: %s: not found
ka: %s ნაპოვნი არაა

en: %s: warning:
ka: %s: გაფრთხილება:

en: (32-bit)
ka: (32-ბიტიანი)

en: (64-bit)
ka: (64-ბიტიანი)

en: (on %s)
ka: (%s-ზე)

en: - Label `%s'
ka: - ჭდე '%s'

en: - Last modification time %d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d %s
ka: - უკანასკნელი ცვლილების დრო %d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d %s

en: --MORE--
ka: --მეტი--

en: --ppc PATH|--x86 FILE
ka: --ppc ბილიკი|--x86 ფაილი

en: -h HASH [-c FILE [-p PREFIX]] [FILE1 [FILE2 ...]]
ka: -h ჰეში [-c ფაილი [-p პრეფიქსი]] [ფაილი1 [ფაილი2 ...]]

en: 16-bit protected interface supported
ka: 16-ბიტიანი დაცული ინტერფეისი მხარდაჭერილია

en: 16-bit protected interface unsupported
ka: 16-ბიტიანი დაცული ინტერფეისი მხარდაუჭერილია

en: 32-bit protected interface supported
ka: 32-ბიტიანი დაცული ინტერფეისი მხარდაჭერილია

en: 32-bit protected interface unsupported
ka: 32-ბიტიანი დაცული ინტერფეისი მხარდაუჭერილია

en: =VAL
ka: =მნიშვნ

en: ACPI non-volatile storage RAM
ka: ACPI-ის მუდმივი საცავის RAM

en: ACPI reclaimable RAM
ka: ACPI-დან გამოთხოვადი RAM

en: ACPI shutdown failed
ka: ACPI-ით გამორთვის შეცდომა

en: ADDR
ka: მისამართი

en: ADDR VALUE
ka: მისამართი მნიშვნელობა

en: ADDR VALUE [MASK]
ka: მისამართი მნიშვნელობა [ნიღაბი]

en: ADDR [SIZE]
ka: მისამართი [ზომა]

en: ADDR1,MASK1[,ADDR2,MASK2[,...]]
ka: მისამართ1,ნიღაბი1[,მისამართ2,ნიღაბი2[,...]]

en: ADDRESS DNSSERVER
ka: მისამარტი დნსსერვერი

en: APM disabled
ka: APM გამორთულია

en: APM disengaged
ka: APM მოცილებულია

en: APM enabled
ka: APM ჩართულია

en: APM engaged
ka: APM საქმეშია

en: Accept DOS-style CR/NL line endings.
ka: DOS-ის სტილის CR/NL ხაზის დაბოლოებების მიღება.

en: Active input terminals:
ka: აქტიური შეტანის ტერმინალები:

en: Active output terminals:
ka: აქტიური გამოტანის ტერმინალები:

en: Adapter `%s':
ka: ადაპტერი '%s':

en: Add PUBKEY_FILE to trusted keys.
ka: PUBKEY_FILE-ის სანდო გასაღებებში ჩამატება.

en: Add a DNS server
ka: DNS სერვერის დამატება

en: Add a network address.
ka: ქსელური მისამართის დაყენება.

en: Add a network route.
ka: რაუტის დამატება.

en: Advanced options for %s
ka: %s-ის დამატებითი პარამეტრები

en: Advanced options for %s (with Xen hypervisor)
ka: %s(Xen ჰაიპერვაიზორით)-ის დამატებითი პარამეტრები

en: Allow to interrupt with ESC.
ka: ESC-ით შეწყვეტის უფლების მიცემა.

en: Ask for file name to reboot from.
ka: გადასატვირთი ფაილის სახელის კითხვა.

en: Assume input is hex.
ka: ჩავთვალოთ, რომ შემოტანა თექვსმეტობითია.

en: Assume input is passphrase.
ka: ჩავთვალოთ, რომ შემოტანა პაროლია.

en: Assume input is raw.
ka: ჩავთვალოთ, რომ შემოტანა პირდაპირია.

en: Attempting to decrypt master key...
ka: მთავარი გასაღების გაშიფვრის მცდელობა...

en: Available input terminals:
ka: ხელმისაწვდომი შეტანის ტერმინალები:

en: Available output terminals:
ka: ხელმისაწვდომი გამოტანის ტერმინალები:

en: B/s
ka: ბ/წმ

en: BLOCK
ka: ბლოკი

en: BYTE:BIT
ka: ბაიტი:ბიტი

en: Background image mode.
ka: ფონური გამოსახულების რეჟიმი.

en: Base directory for hash list.
ka: ჰეშის სიის საბაზისო საქაღალდე.

en: Boot BIOS-based system.
ka: BIOS-ის რეჟიმში მყოფი სისტემის ჩატვირთვა.

en: Boot an operating system.
ka: ოპერაციული სისტემის ჩატვირთვა.

en: Boot into single mode.
ka: ერთმომხმარებლიან რეჟიმში ჩატვირთვა.

en: Boot with debug messages.
ka: პროგრამის გამართვის შეტყობინებებით ჩატვირთვა.

en: Boot with verbose messages.
ka: გამართვის გაფართებული შეტყობინებებით ჩატვირთვა.

en: Booting `%s'
ka: '%s'-ის ჩატვირთვა

en: Booting a command list
ka: ბრძანებების სიის ჩატვირთვა

en: Booting in blind mode
ka: ბრმა რეჟიმში ჩატვირთვა

en: Bootpath: %s
ka: ჩატვირთვისბილიკი: %s

en: Bootpath: unavailable
ka: ჩატვირთვისბილიკი: მიუწვდომელია

en: Break into GDB
ka: GDB-ში შეჭრა

en: COLOR
ka: ფერი

en: COMMAND [ARGS]
ka: ბრძანება [არგუმენტები]

en: CPU Idle doesn't slow down processor
ka: უქმე CPU პროცესორს არ ანელებს

en: CPU Idle slows down processor
ka: უქმე CPU პროცესორს ანელებს

en: CS5536 at %d:%d.%d
ka: CS5536-ის მისამართი %d:%d.%d

en: Can't create file: %s
ka: ფაილის შექმნა შეუძლებელია: %s

en: Can't enable ROM area.
ka: ROM-ის მეხსიერების ჩართვის შეცდომა.

en: Cannot find initrd file %s
ka: Initrd-ის ფაილი %s ვერ ვიპოვე

en: Change configured devices.
ka: მორგებული მოწყობილობების ცვლილება.

en: Change partition type
ka: დანაყოფის ტიპის შეცვლა

en: Check Alt key.
ka: შეამოწმეთ Alt ღილაკი.

en: Check Control key.
ka: შეამოწმეთ Control ღილაკი.

en: Check Shift key.
ka: შეამოწმეთ Shift ღილაკი.

en: Check for CPU features.
ka: CPU-ის თვისებების შემოწმება.

en: Check hashes of files with hash list FILE.
ka: ფაილების ჰეშების შედარება მითითებულ ფაილში ჩამოთვლილ ჰეშებთან.

en: Check if CPU supports 64-bit (long) mode (default).
ka: CPU-ის შემოწმება 64-ბიტიანი (გრძელი) რეჟიმის ქონის თაობაზე (ნაგულისხმები).

en: Check if CPU supports Physical Address Extension.
ka: CPU-ის შემოწმება ფიზიკური დამისამართების გაფართოების ქონის თაობაზე.

en: Check if FILE can be booted as i386 PAE Xen unprivileged guest kernel
ka: შემოწმება, შეიძლება თუ არა ეს ფაილი ჩაიტვირთოს, როგორც i386 PAE Xen არაპრივილეგირებული სტუმრის ბირთვი

en: Check if FILE can be booted as x86_64 Xen unprivileged guest kernel
ka: შემოწმება, შეიძლება თუ არა ეს ფაილი ჩაიტვირთოს, როგორც x86_64 Xen არაპრივილეგირებული სტუმრის ბირთვი

en: Check if FILE can be used as Xen x86 privileged guest kernel
ka: შემოწმება, შეიძლება თუ არა ეს ფაილი გამოყენებული იქნას, როგორც x86 Xen პრივილეგირებული სტუმრის ბირთვი

en: Check if FILE can be used as x86 multiboot kernel
ka: შემოწმება, შეიძლება თუ არა ეს ფაილი გამოყენებული იქნას, როგორც x86 multiboot ბირთვი

en: Check if FILE can be used as x86 multiboot2 kernel
ka: შემოწმება, შეიძლება თუ არა ეს ფაილი გამოყენებული იქნას, როგორც x86 multiboot2 ბირთვი

en: Check if FILE is ARM EFI file
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი ARM EFI-ს

en: Check if FILE is ARM Linux
ka: ფაილის შემოწმება ფაქტზე, არის თუ არა მისი ტიპი ARM Linux

en: Check if FILE is ARM64 EFI file
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი ARM64 EFI-ს

en: Check if FILE is ARM64 Linux
ka: ფაილის შემოწმება ფაქტზე, არის თუ არა მისი ტიპი ARM64 Linux

en: Check if FILE is BIOS bootsector
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ფაილი BIOS-ის ჩამტვირთავ სექტორს

en: Check if FILE is IA64 EFI file
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი IA64 EFI-ს

en: Check if FILE is IA64 Linux
ka: ფაილის შემოწმება ფაქტზე, არის თუ არა მისი ტიპი IA64 Linux

en: Check if FILE is MIPS Linux
ka: ფაილის შემოწმება ფაქტზე, არის თუ არა მისი ტიპი MIPS Linux

en: Check if FILE is MIPSEL Linux
ka: ფაილის შემოწმება ფაქტზე, არის თუ არა მისი ტიპი MIPSEL Linux

en: Check if FILE is POWERPC Linux
ka: ფაილის შემოწმება ფაქტზე, არის თუ არა მისი ტიპი POWERPC Linux

en: Check if FILE is RISC-V 32bit EFI file
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი RISC-V 32bit EFI-ს

en: Check if FILE is RISC-V 64bit EFI file
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი RISC-V 64bit EFI-ს

en: Check if FILE is SPARC64 Linux
ka: ფაილის შემოწმება ფაქტზე, არის თუ არა მისი ტიპი SPARC64 Linux

en: Check if FILE is XNU (Mac OS X kernel) hibernated image
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ფაილი XNU(Mac OS X-ის ბირთვი)-ს პროგრამული ძილის ფაილს

en: Check if FILE is hiberfil.sys in hibernated state
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი hyberfil.sys-ს პროგრამული ძილის მდგომარეობაში

en: Check if FILE is i386 EFI file
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი i386 EFI-ს

en: Check if FILE is i386 XNU (Mac OS X kernel)
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ფაილი i386 XNU (Mac OS X-ის ბირთვი)-ს

en: Check if FILE is i386 kFreeBSD
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი i386 kFreeBSD-ს

en: Check if FILE is i386 kNetBSD
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი i386 kNetBSD-ს

en: Check if FILE is of specified type.
ka: შემოწმება, არის თუ არა ფაილი მითითებული ტიპის.

en: Check if FILE is x86 Linux
ka: ფაილის შემოწმება ფაქტზე, არის თუ არა მისი ტიპი ხ64 Linux

en: Check if FILE is x86 Linux supporting 32-bit protocol
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი ლინუქსს 32 ბიტიანი პროტოკოლის მხარდაჭერით

en: Check if FILE is x86 kFreeBSD
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი x86 kFreeBSD-ს

en: Check if FILE is x86 kNetBSD
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი x86 kNetBSD-ს

en: Check if FILE is x86_64 EFI file
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი x86_64 EFI-ს

en: Check if FILE is x86_64 XNU (Mac OS X kernel)
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ფაილი x86_64 XNU (Mac OS X-ის ბირთვი)-ს

en: Check if FILE is x86_64 kFreeBSD
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი x86_64 kFreeBSD-ს

en: Check if FILE is x86_64 kNetBSD
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს ფაილი x86_64 kNetBSD-ს

en: Check key modifier status.
ka: ღილაკის მოდიფიკატორის სტატუსის შემოწმება.

en: Check whether user is in USERLIST.
ka: შემოწმება, მომხმარებელი მომხმარებელთა სიაში არსებობს თუ არა.

en: Clear bit at BYTE:BIT in CMOS.
ka: ბაიტი:ბიტთან CMOS-ში ბიტის წაშლა.

en: Clear the screen.
ka: ეკრანის გასუფთავება.

en: Cleared active flag on %d.
ka: %d-ზე აქტიური ალამი გასუფთავდა.

en: Commands:
ka: ბრძანებები:

en: Compare FILE with local file LOCAL.
ka: ფაილის ლოკალურ ფაილთან შედარება.

en: Compare file `%s' with `%s':
ka: '%s'-ის და '%s'-ის შედარება

en: Compare two files.
ka: ორი ფაილის შედარება.

en: Compute XNU UUID of the device.
ka: მოწყობილობის XNU UUID-ის გამოთვლა.

en: Compute or check hash checksum.
ka: საკონტროლო ჯამის ჰეშის გამოთვლა ან შემოწმება.

en: Configure serial port.
ka: სერიული პორტის მორგება.

en: Continue loops
ka: მარყუჟის გაგრძელება

en: Copy FILE to local file LOCAL.
ka: ფაილის ლოკალურ ფაილში კოპირება.

en: Copy FILE to standard output.
ka: ფაილის სტანდარტულ ტერმინალზე გამოტანა.

en: Could not locate FPSWA driver
ka: FPSWA-ის დრაივერი არ არსებობს

en: Couldn't load sha256
ka: SHA256-ის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Couldn't load sha512
ka: SHA512-ის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Current terminfo types:
ka: Terminfo-ის მიმდინარე ტიპები:

en: DEVICE
ka: მოწყობილობა

en: DEVICE_NAME
ka: მოწყობილობის_სახელი

en: DIR
ka: საქაღალდე

en: DIRECTORY [OSBundleRequired]
ka: საქაღალდე [OSBundleRequired]

en: DNSSERVER
ka: დნსსერვერი

en: Debug tool for filesystem driver.
ka: ფაილური სისტემის დრაივერის გამართვის ხელსაწყო.

en: Decompressor is too big
ka: გამშლელი მეტისმეტად დიდია

en: Default server is ${net_default_server}
ka: ნაგულისხმები სერვერია ${net_default_server}

en: Define a menu entry.
ka: მენიუს პუნქტის აღწერა.

en: Define a submenu.
ka: ქვემენიუს აღწერა.

en: Delete a network address.
ka: ქსელური მისამართის წაშლა.

en: Delete a network route.
ka: რაუტის წაშლა.

en: Delete the specified loopback drive.
ka: მითითებული მარყუჟული დისკის წაშლა.

en: Delete variables.
ka: ცვლადების წაშლა.

en: Determine driver.
ka: დრაივერის დადგენა.

en: Determine filesystem UUID.
ka: ფაილური სისტემის UUID_ის გამოცნობა.

en: Determine filesystem label.
ka: ფაილური სისტემის ჭდის გამოცნობა.

en: Determine filesystem type.
ka: ფაილური სისტემის ტიპის გამოცნობა.

en: Determine partition UUID.
ka: დანაყოფის UUID-ის გამოცნობა.

en: Determine partition map type.
ka: დანაყოფების რუკის ტიპის გამოცნობა.

en: Device %s:
ka: მოწყობილობა %s:

en: Device sector size
ka: მოწყობილობის სექტორის ზომა

en: Devid: %s
ka: მოწყID: %s

en: Devid: unavailable
ka: მოწყID: მიუწვდომელია

en: Direct color, mask: %d/%d/%d/%d  pos: %d/%d/%d/%d
ka: პირდაპირი ფერი, ნიღაბი: %d/%d/%d/%d  პოზ: %d/%d/%d/%d

en: Disable ACPI.
ka: ACPI-ის გათიშვა.

en: Disable SMP.
ka: SMP-ის გათიშვა.

en: Disable all boot output.
ka: ჩატვირთვის ტექსტისდამალვა.

en: Disable/enable SMART (0/1).
ka: SMART-ის ჩართ/გამორთ (0/1).

en: Disk cache statistics: hits = %lu (%lu.%02lu%%), misses = %lu
ka: დისკის ქეშის სტატისტიკა: გარტყმა = %lu (%lu.%02lu%%), აცილება = %lu

en: Disk count must precede disks list.
ka: ჯერ მითითებული უნდა იყოს დისკების რაოდენობა.

en: Display FPSWA version.
ka: FPSWA-ის ვერსიის ჩვენება.

en: Display SMART health status.
ka: SMART-ის ჯანმრთელობის მდგომარეობის ჩვენება.

en: Display a line of text.
ka: ხაზების ნომრების ჩვენება.

en: Display blocklist of FILE.
ka: ფაილის ბლოკების სიის გამოტანა.

en: Display output on all consoles.
ka: გამოტანის ყველა კონსოლზე ჩვენება.

en: Display power mode.
ka: ეკრანის კვების რეჟიმი.

en: Display the usage of this command and exit.
ka: ამ ბრძანების გამოყენების წესების გამოტანა და გამოსვლა.

en: Display this help and exit.
ka: ამ დახმარების გამოტანა და გამოსვლა.

en: Display/set current datetime.
ka: მიმდინარე დროისა და თარიღის ჩვენება.

en: Do not echo input
ka: შეყვანის ექო ნაჩვენები არ იქნება

en: Do not output the trailing newline.
ka: მომყოლი ახალ ხაზზე გადაყვანის არჩვენება.

en: Do not print messages.
ka: შეტყობინებების არ გამოტანა.

en: Do not probe any floppy drive.
ka: დისკეტები ნაპოვნი არაა.

en: Do not use APM to halt the computer.
ka: ამ მანქანაზე APM-ით გამორთვის გათიშვა.

en: Do nothing, successfully.
ka: არაფერი მიქნია. წარმატებით.

en: Do nothing, unsuccessfully.
ka: არაფერი მიქნია. წარუმატებლად.

en: Don't display boot diagnostic messages.
ka: არ აჩვენო ჩატვირთვის დიაგნოსტიკური შეტყობინებები.

en: Don't load host tables specified by comma-separated list.
ka: ჰოსტის მძიმით დაშორებული სიით მითითებული ცხრილები არ ჩაიტვირთება.

en: Don't reboot, just halt.
ka: არ გადატვითო, მხოლოდ გააჩერე.

en: Don't stop after first error.
ka: არ შეჩერდე პირველი სეცდომის სემდეგ.

en: EFI bootloader id isn't specified.
ka: EFI ჩამტვირთავის id მითითებული არაა.

en: ENVVAR
ka: გარამოსცვლ

en: ENVVAR [ENVVAR] ...
ka: გარემოსცვლ [გარემოსცვლ] ...

en: ESC at any time exits.
ka: გასასვლელად ნებისმიერ დროს დააწექით ESC-ს.

en: EXPRESSION
ka: გამოსახულება

en: EXPRESSION ]
ka: გამოსახულება ]

en: Elapsed time: %d.%03d s
ka: გასული დრო: %d.%03d წმ

en: Elapsed time: %d.%03d seconds
ka: გასული დრო: %d.%03d წამი

en: Emulate a keystroke sequence
ka: ღილაკების დაწოლის თანამიმდევრობის ემულაცია

en: Enable interpretation of backslash escapes.
ka: ჩართეთ უკუღმა დახრილი ხაზით ხაზის დამთავრება.

en: Enable verbose output
ka: უფრო მეტის ჩვენება

en: Enable/disable RTS/CTS.
ka: RTS/CTS-ის ჩართვა/გამორთვა.

en: Enter ZFS password:
ka: შეიყვანეთ ZFS-ის პაროლი:

en: Enter in KDB on boot.
ka: ჩატვირთვისას KDB-ში შესვლა.

en: Enter normal mode.
ka: ნორმალურ რეჟიმში გადასვლა.

en: Enter passphrase for %s%s%s (%s):
ka: შეიყვანეთ %s%s%s (%s)-ის პაროლი:

en: Enter passphrase for %s%s%s:
ka: შეიყვანეთ %s%s%s-ის პაროლი:

en: Enter password:
ka: შეიყვანეთ პაროლი:

en: Enter username:
ka: შეყვანეთ მომხმარებლის სახელი:

en: Error in parsing command line arguments
ka: ბრძანების სტრიქონიდან ჩაწოდებული არგუმენტების შეცდომა

en: Evaluate an expression.
ka: გამოსახულების შემოწმება.

en: Evaluate arguments as GRUB commands
ka: არგუმენტების, როგორც GRUB-ის ბრძანებების მიღება

en: Execute syslinux config in new context
ka: Syslinux-ის კონფიგურაციის ახალ კონტექსტში გაშვება

en: Execute syslinux config in new context taking only menu entries
ka: Syslinux-ის კონფიგურაციის ახალ კონტექსტში გაშვება მხოლოდ მენიუს პუნქტებით

en: Execute syslinux config in same context
ka: Syslinux-ის კონფიგურაციის იგივე კონტექსტში გაშვება

en: Execute syslinux config in same context taking only menu entries
ka: Syslinux-ის კონფიგურაციის იგივე კონტექსტში გაშვება მხოლოდ მენიუს პუნქტებით

en: Exit failed
ka: გასვლის შეცდომა

en: Exit from GRUB.
ka: GRUB-დან გასვლა.

en: Exit from loops
ka: მარყუჟებიდან გამოსვლა

en: Exit from normal mode.
ka: ნორმალური რეჟიმიდან გამოსვლა.

en: Export variables.
ka: ცვლადების გატანა.

en: Export version 1 tables to the OS.
ka: პირველი ვერსიის ცხრილების ოს-ისთვის გატანა.

en: Export version 2 and version 3 tables to the OS.
ka: მეორე და მესამე ვერსიის ცხრილების ოს-ისთვის გატანა.

en: FILE
ka: ფაილი

en: FILE [ARG ...]
ka: ფაილი [არგ ...]

en: FILE [ARGS...]
ka: ფაილი [არგუმენტები...]

en: FILE...
ka: ფაილი...

en: FILE1 FILE2
ka: ფაილი1 ფაილი2

en: FILENAME COMMAND
ka: ფაილის სახელი ბრძანება

en: FILESYSTEM [VARIABLE]
ka: ფაილურისისტემა [ცვლადი]

en: FILE|prompt
ka: ფაილი|ბრძსტრიქ

en: FONTS
ka: ფონტები

en: FORMAT
ka: ფორმატი

en: FPSWA protocol wasn't able to find the interface
ka: FPSWA პროტოკოლმა ინტერფეისი ვერ იპოვა

en: FPSWA revision: %x
ka: FPSWA-ის რევიზია: %x

en: FROM-TO[,FROM-TO]
ka: საიდან-სად[,საიდან-სად]

en: Falling back to `%s'
ka: '%s'-ზე გადართვა

en: File size: %s
ka: ფაილის ზომა: %s

en: Files differ at the offset %llu: 0x%x [%s], 0x%x [%s]
ka: ფაილები განსხვავდებიან წანაცვლებასთან %llu: 0x%x [%s], 0x%x [%s]

en: Files differ in size: %llu [%s], %llu [%s]
ka: ფაილებსი სხვადასხვა ზომა: %llu [%s], %llu [%s]

en: Filesystem cannot be accessed
ka: ფაილურ სისტემასთან წვდომის შეცდომა

en: Filesystem type %s
ka: ფაილური სისტემის ტიპი: %s

en: Filter the result like linux does.
ka: შედეგის ლინუქსის მსგავსად გაფილტვრა.

en: Finalize loading of EFI emulator.
ka: EFI ემულატორის ჩატვირთვის დასრულება.

en: Fix video problem.
ka: ვიდეოს პრობლემის გადაწყვეტა.

en: Found %s on %s (%s)\n
ka: ნაპოვნია %s %s-ზე (%s)\n

en: Found %s on %s\n
ka: ნაპოვნია %s %s-ზე\n

en: Found GNU Mach: %s
ka: ნაპოვნია GNU Mach: %s

en: Found Hurd module: %s
ka: ნაპოვნია Hurd-ის მოდული: %s

en: Found NetBSD kernel: %s\n
ka: ნაპოვნია NetBSD-ის ბირთვი: %s\n

en: Found background: %s\n
ka: ნაპოვნია ფონი: %s\n

en: Found initrd image: %s\n
ka: ნაპოვნია initrd-ის გამოსახულება: %s\n

en: Found kernel module directory: %s\n
ka: ნაპოვნია ბირთვის მოდულების საქაღალდე: %s\n

en: Found kernel of FreeBSD: %s\n
ka: ნაპოვნია FreeBSD-ის ბირთვი: %s\n

en: Found linux image: %s\n
ka: ნაპოვნია ლინუქსის გამოსახულება: %s\n

en: Found theme: %s\n
ka: ნაპოვნია თემა: %s\n

en: Freeze ATA security settings until reset.
ka: ATA-ის უსაფრთხოების პარამეტრების გადატვირთვამდე გაყინვა.

en: Friday
ka: პარასკევი

en: GNU GRUB  version %s
ka: GNU GRUB-ის ვერსია %s

en: GRUB Boot Menu
ka: GRUB-ის ჩატვირთვის მენიუ

en: GRUB emulator.
ka: GRUB-ის ემულატორი.

en: Generate GRUB keyboard layout from Linux console one.
ka: GRUB-ის კლავიატურის განლაგების გენერაცია ლინუქსის კონსოლის მიმდინარე განლაგებიდან.

en: Generate a grub config file
ka: GRUB-ის კონფიგურაციის ფაილის გენერაცია

en: Generating grub configuration file ...
ka: GRUB-ის კონფიგურაციის ფაილის გენერაცია ...

en: Get crc32 checksum of FILE.
ka: ფაილის crc32 საკონტროლო ჯამის მიღება.

en: Get disk cache info.
ka: დისკის ქეშის შესახებ ინფორმაციის მიღება.

en: Get eight bytes' value at the given offset.
ka: 8 ბაიტის მიღება მითითებული წანაცვლებით.

en: Get four bytes' value at the given offset.
ka: 4 ბაიტის მიღება მითითებული წანაცვლებით.

en: Get or set EFI text mode.
ka: EFI-ის ტექსტური რეჟიმის მიღება ან დაყენება.

en: Get the byte's value at the given offset.
ka: ბაიტის მიღება მითითებული წანაცვლებით.

en: Get two bytes' value at the given offset.
ka: 2 ბაიტის მიღება მითითებული წანაცვლებით.

en: Get/set ATA disk parameters.
ka: ATA დისკის პარამეტრების მიღება/დაყენება.

en: GiB
ka: გიბ

en: GiB/s
ka: გიბ/წმ

en: Glue 32-bit and 64-bit binary into Apple universal one.
ka: 32 და 64 ბიტიანი ორობითი ფაილების Apple-ის უნივერსალურ ფაილში გაერთიანება.

en: HASH
ka: ჰეში

en: HINT
ka: მინიშნება

en: Halt the system, if possible using APM.
ka: მანქანის გამორთვა, თუ შესაძლებელია, APM-ით.

en: Halts the computer.  This command does not work on all firmware implementations.
ka: კომპიუტერის გამორთვა.   ეს ბრძანება მიკროკოდის ყველა იმპლემენტაციაზე არ მუშაობს.

en: Handle N bytes in output file.
ka: გამოტანილს ფაილში N რაოდენობის ბაიტის გამოტანა.

en: Hello World
ka: გამარჯობა კინო

en: Hexdump random data.
ka: შემთხვევითი თექვსმეტობითი მონაცემები.

en: IMAGE1 [IMAGE2 ...] MOUNTPOINT
ka: ასლი1 [ასლი2 ...] მიმაგრების წერტილი

en: IMAGE_PATH COMMANDS
ka: გამოსახულების_ბილიკი ბრძანებები

en: Import ZFS wrapping key stored in FILE.
ka: ფაილში შენახული ZFS-ის შეფუთული გასაღების შემოტანა.

en: Incorrect VDEV
ka: არასწორი VDEV

en: Incorrect virtual device: no type available
ka: არასწორი ვირტუალური მოწყობილობა: ტიპი არ არსებობს

en: Insert a module.
ka: ფაილის ჩასმა.

en: Install GRUB on your drive.
ka: GRUB-ის თქვენს დისკზე დაყენება.

en: Installation finished. No error reported.
ka: დაყენება დასრულებულია. შეცდომების გარეშე.

en: Installing for %s platform.
ka: დაყენება პლატფორმისთვის: %s.

en: Invalid command %s.
ka: ბრძანება არასწორია: %s.

en: Invalid device `%s'.
ka: არასწორი მოწყობილობა '%s'.

en: Invalid disk count.
ka: დისკების არასწორი რაოდენობა.

en: Invalid tempo in %s
ka: არასწორი ტემპი %s-ში

en: Invoke user configuration routing.
ka: მომხმარებლის კონფიგურაციის რაუტინგის ჩაწოდება.

en: K
ka: კ

en: KERNEL ARGS
ka: ბირთვის არგუმენტები

en: KEYBOARD_KEY
ka: კლავიატურის_ღილაკი

en: Key file
ka: გასაღების ფაილი

en: Key file data size (bytes)
ka: გასაღების ფაილის მონაცემების ზომა (ბაიტებში)

en: Key file offset (bytes)
ka: გასაღების ფაილის წანაცვლება (ბაიტებში)

en: Key size (in bits)
ka: გასაღების ზომა (ბიტებში)

en: Keyboard key to quickly boot this entry.
ka: ღილაკი მენიუს ამ პუნქტის სწრაფად ჩასატვირთად.

en: Keyfile offset
ka: გასაღების ფაილის წანაცვლება

en: Keyfile path
ka: გასაღების ფაილის ბილიკი

en: KiB
ka: კიბ

en: KiB/s
ka: კიბ/წმ

en: LOCALES
ka: ენები

en: Leaf virtual device (file or disk)
ka: ვირტუალური მოწყობილობის ფოთლები (ფაილი ან დისკი)

en: Length of generated hash
ka: გენერირებული ჰეშის სიგრძე

en: Length of salt
ka: მარილის სიგრძე

en: List DNS servers
ka: DNS სერვერების სია

en: List PCI devices.
ka: PCI მოწყობილობების სია.

en: List Xen storage.
ka: Xen-ის საცავის სია.

en: List all files.
ka: ყველა ფაილის სია.

en: List available video modes. If resolution is given show only modes matching it.
ka: ხელმისაწვდომი ვიდეორეჟიმების სია. თუ გაფართოება მითითებულია, მხოლოდ იმ რეჟიმების ჩვენება, რომლებიც გაფართოებას ემთხვევა.

en: List coreboot tables.
ka: Coreboot-ის ცხრილების ჩვენება.

en: List devices and files.
ka: ყველა მოწყობლობის და ფაილის სია.

en: List devices or files.
ka: მოწყობლობების ან ფაილის სია.

en: List devices.
ka: მოწყობილობების სია.

en: List files in PATH.
ka: ბილიკზე ფაილების სიის გამოტანა.

en: List free memory blocks.
ka: თავისუფალი მეხსიერების ბლოკების სია.

en: List memory map provided by firmware.
ka: მიკროკოდის მიერ მოწოდებული მეხსიერების რუკის სია.

en: List of supported video modes:
ka: შესაძლო ვიდეორეჟიმების სია:

en: List of users allowed to boot this entry.
ka: მენიუს ამ პუნქტის ჩატვირთვის უფლების მქონე მომხმარებლების სია.

en: List or select an input terminal.
ka: შეტანის ტერმინალის ჩვენება ან არჩევა.

en: List or select an output terminal.
ka: გამოტანის ტერმინალის ჩვენება ან არჩევა.

en: List the current variables.
ka: მიმდინარე ცვლადების სია.

en: List the loaded fonts.
ka: ჩატვირთული ფონტების სია.

en: List variables from environment block file.
ka: ცვლადების სია გარემოს ბლოკის ფაილში.

en: Load 64-bit XNU image.
ka: 64-ბიტიანი XNU გამოსახულების ჩატვირთვა.

en: Load BIOS dump.
ka: BIOS-ის დამპის ჩატვირთვა.

en: Load DTB file.
ka: DTB ფაილის ცატვირთვა.

en: Load FreeBSD env.
ka: FreeBSD-ის გარემოს წაკითხვა.

en: Load FreeBSD kernel module (ELF).
ka: FreeBSD-ის ბირთვის მოდულის წაკითხვა (ELF).

en: Load FreeBSD kernel module.
ka: FreeBSD-ის ბირთვის მოდულის წაკითხვა.

en: Load FreeDOS kernel.sys.
ka: FreeDOS-ის kernel.sys-ის ჩატვირთვა.

en: Load Linux.
ka: ლინუქსის ჩატვირთვა.

en: Load NTLDR or BootMGR.
ka: NTLDR ან BootMGR_ის ჩატვირთვა.

en: Load NetBSD kernel module (ELF).
ka: NetBSD-ის ბირთვის მოდულის წაკითხვა (ELF).

en: Load NetBSD kernel module.
ka: NetBSD-ის ბირთვის მოდულის წაკითხვა.

en: Load Plan9 kernel.
ka: Plan9-ის ბირთვის წაკითხვა.

en: Load Truecrypt ISO.
ka: Truecrypt-ის ISO-ის წაკითხვა.

en: Load XNU extension directory.
ka: XNU-ის გაფართოებების საქაღალდის ჩატვირთვა.

en: Load XNU extension package.
ka: XNU-ის გაფართოებების პაკეტის ჩატვირთვა.

en: Load XNU extension.
ka: XNU-ის გაფართოების ჩატვირთვა.

en: Load XNU image.
ka: XNU გამოსახულების ჩატვირთვა.

en: Load XNU ramdisk. It will be available in OS as md0.
ka: XNU ramdisk-ის ჩატვირთვა. სისტემაში წვდომადი იქნება, როგორც md0.

en: Load `device-properties' dump.
ka: 'მოწყობილობების-თვისებების' ფაილიდან წაკიხვა.

en: Load a PXE image.
ka: PXE გამოსახეულების წაკითხვა.

en: Load a keyboard layout.
ka: კლავიატურის განლაგების ჩატვირთვა.

en: Load a multiboot 2 kernel.
ka: Multiboot 2 ბირთვის ჩატვირთვა.

en: Load a multiboot 2 module.
ka: Multiboot 2 მოდულის ჩატვირთვა.

en: Load a multiboot kernel.
ka: Multiboot ბირთვის ჩატვირთვა.

en: Load a multiboot module.
ka: Multboot მოდულის ჩატვირთვა.

en: Load a splash image for XNU.
ka: XNU-ის გაშვების სურათის ჩატვრთვა.

en: Load a xen hypervisor.
ka: Xen Hypervisor-ის ბირთვის ჩატვირთვა.

en: Load a xen module.
ka: Xen-ის მოდულის ჩატვირთვა.

en: Load an image of hibernated XNU.
ka: გაჩერებისას XNU-ის გაშვების სურათის ჩატვრთვა.

en: Load and initialize EFI emulator.
ka: EFI ემულატორის ჩატვირთვა და ინიციალიზაცია.

en: Load another boot loader.
ka: სხვა ჩამტვირთავის ჩატვირთვა.

en: Load another config file but take only menu entries.
ka: კონფიგურაციის მორიგი ფაილის ჩატვირთვა, მაგრამ მხოლოდ მენიუს პუნქტები.

en: Load another config file without changing context but take only menu entries.
ka: კონფიგურაციის მორიგი ფაილის ჩატვირთვა კონტექსტის ცვლილებების გარეშე, მაგრამ მხოლოდ მენიუს პუნქტებზე.

en: Load another config file without changing context.
ka: კონფიგურაციის მორიგი ფაილის ჩატვირთვა კონტექსტის ცვლილების გარეშე.

en: Load another config file.
ka: კონფიგურაციის მორიგი ფაილის ჩატვირთვა.

en: Load another coreboot payload
ka: Coreboot-ის მორიგი ტვირთის ჩატვირთვა

en: Load background image for active terminal.
ka: აქტიური ტერმინალისთვის ფონის გამოსახულების ჩატვირთვა.

en: Load host ACPI tables and tables specified by arguments.
ka: ჰოსტისა ACPI-სა და არგუმენტებით მითითებული ცხრილების ჩატვირთვა.

en: Load initrd.
ka: გასაშვები დროებითი დისკის ჩატვირთვა.

en: Load kOpenBSD ramdisk.
ka: KOpenBSD-ის RAMDisk-ის წაკითხვა.

en: Load kernel of FreeBSD.
ka: FreeBSD-ის ბირთვის წაკითხვა.

en: Load kernel of NetBSD.
ka: NetBSD-ის ბირთვის წაკითხვა.

en: Load kernel of OpenBSD.
ka: OpenBSD-ის ბირთვის წაკითხვა.

en: Load module.
ka: მოდულის წაკითხვა.

en: Load only tables specified by comma-separated list.
ka: მხოლოდ მძიმით დაშორებული სიით მითითებული ცხრილების ჩატვირთვა.

en: Load the same file in multiple ways.
ka: ერთი და იგივე ფაილის ბევრნაირად მიღება.

en: Load variables from environment block file.
ka: ცვლადების გარემოს ბლოკის ფაილიდან ჩატვირთვა.

en: Load zfs crypto key.
ka: ZFS-ის კრიპტო გასაღების ჩატვირთვა.

en: Loaded fonts:
ka: ჩატვირთული ფონტები:

en: Loading GNU Mach ...
ka: GNU Mach-ის ჩატვირთვა ...

en: Loading Linux %s ...
ka: ლინუქსის წაკითხვა: %s ...

en: Loading XSM policy ...
ka: XSM წესების ჩატვირთვა ...

en: Loading Xen %s ...
ka: Xen %s-ის ჩატვირთვა ...

en: Loading initial ramdisk ...
ka: საწყისი დროებითი დისკის წაკითხვა ...

en: Loading kernel of FreeBSD %s ...
ka: FreeBSD %s-ის ბირთვის წაკითხვა ...

en: Loading kernel of Illumos ...
ka: Illumos-ის ბირთვის ჩატვირთვა ...

en: Loading the Hurd ...
ka: Hurd-ის ჩატვირთვა ...

en: M
ka: მეგა

en: MAC verification failed
ka: MAC მისამართის შემოწმების შეცდომა

en: MODULE
ka: მოდული

en: MODULES
ka: მოდულები

en: Make GRUB keyboard layout file.
ka: GRUB-ის კლავიატურის განლაგების ფაილის შექმნა.

en: Make a bootable image of GRUB.
ka: GRUB-ის ჩამტვირთავი გამოსახულების შექმნა.

en: Make a virtual drive from a file.
ka: ფაილიდან ვირტუალური დისკის შექმნა.

en: Make partition active
ka: დანაყოფის გააქტიურება

en: Manage the BIOS drive mappings.
ka: BIOS-ში დისკების მიბმის შეცვლის მართვა.

en: Manipulate PCI devices.
ka: PCI მოწყობილობებით მანიპულაცია.

en: Match structures with the given handle.
ka: სტრუქტურების მითითებულ სახელურთან დამთხვევა.

en: Match structures with the given type.
ka: სტრუქტურების მითითებულ ტიპთან დამთხვევა.

en: Measure time used by COMMAND
ka: ბრძანების მიერ გამოყენებული დროის გაზომვა

en: Memory type: DDR2.
ka: მეხსიერების ტიპი: DDR2.

en: Memory type: Unknown.
ka: მეხსიერების ტიპი: უცნობი.

en: Menu entry identifier.
ka: მენიუს პუნქტის იდენტიფიკატორი.

en: Menu entry not specified.
ka: მენიუს პუნქტი მითითებული არაა.

en: Menu entry type.
ka: მენიუს პუნქტის ტიპი.

en: MiB
ka: მიბ

en: MiB/s
ka: მიბ/წმ

en: Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists possible device or file completions. To enable less(1)-like paging, "set pager=1". %s
ka: მხარდაჭერილია სტრიქონის ჩასწორების BASH-ის მსგავსი მინიმალური ხერხები. პირველი სიტყვისთვის ტაბულაციის ღილაკი ბრძანების დასრულების ყველა შესაძლო ვარიანტს გაჩვენებთ. ყველა დანარჩენგან ტაბულაცია მოწყობილობის ან ფაილის სახელს ასრულებს. less(1)-ის მსგავსი გადაფურცვლისთვის გამოიყენეთ 'set pager=1'. %s

en: Missing arguments
ka: აკლია არგუმენტები

en: Missing input file
ka: შესაყვანი ფაილი არ არსებობს

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Monochrome
ka: შავთეთრი

en: More than one install device?
ka: ერთზე მეტ ადგილას აყენებთ?

en: More than one menu entry?
ka: მენიუს ერთზე მეტი პუნქტი?

en: Mount a crypto device.
ka: კრიპტომოწყობილობების მიმაგრება.

en: Mount all.
ka: ყველას მიმაგრება.

en: Mount by UUID.
ka: UUID-ით მიმაგრება.

en: Mount crypto devices.
ka: კრიპტომოწყობილობების მიმაგრება.

en: NAME
ka: სახელი

en: NAME [VARIABLE] [HINTS]
ka: სახელი [ცვლადი] [მინიშნებები]

en: NOT RUNNING:
ka: გაშვებული არაა:

en: NUM
ka: რიცხვი

en: NUMBER_OF_SECONDS
ka: წამების_რიცხვი

en: Network protocols:
ka: ქსელური პროტოკოლები:

en: New MBR is written to `%s'
ka: '%s'-ზე ახალი MBR ჩაწერილია

en: No CS5536 found
ka: CS5536 ნაპოვნი არაა

en: No FPSWA found
ka: FPSWA არ არსებობს

en: No boot time statistics is available
ka: ჩატვირთვის დროის სტატისტიკა მიუწვდომელია

en: No command is specified.
ka: ბრძანება მითითებული არაა.

en: No device is specified.
ka: მოწყობილობა მითითებული არაა.

en: No disk cache statistics available
ka: დისკის ქეშის სტატისტიკა მიუწვდომელია

en: No drives have been remapped
ka: დისკების მიბმები არ შეცვლილა

en: No known filesystem detected
ka: ცნობილი ფაილური სისტემა ნაპოვნი არაა

en: No path is specified.
ka: ბილიკი მითითებული არაა.

en: No path or device is specified.
ka: ბილიკი ან მოწყობილობა მითითებული არაა.

en: No virtual device tree available
ka: ვირტუალური მოწყობილობებს ხე მიუწვდომელია

en: Not enough parameters to command.
ka: ბრძანების არასაკმარისი პარამეტრები.

en: Now connect the remote debugger, please.
ka: ახლა, გეთაყვა, დაშორებულ გამმართველს დაუკავშირდით

en: Number of PBKDF2 iterations
ka: PBKDF2 იტერაციების რაოდენობა

en: OPTIONS FILE
ka: პარამეტრები ფაილი

en: OS file %s open error: %s
ka: ოს-ის ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %s

en: Only probe EFI disks.
ka: მხოლოდ EFI დისკების ძებნა.

en: Options:
ka: პარამეტრები:

en: Out of range lookup: %d
ka: ძებნა დიაპაზონს გარეთ: %d

en: Out of range substitution (%d, %u)
ka: ჩანაცვლება დიაპაზონს გარეთაა (%d, %u)

en: P
ka: პეტა

en: PARTITION COMMANDS
ka: დანაყოფი ბრძანებები

en: PATH
ka: ბილიკი

en: PORT
ka: პორტი

en: PORT VALUE [MASK]
ka: პორტი მნიშვნელობა [ნიღაბი]

en: PUBKEY_ID
ka: საჯგასაღ_ID

en: Parse legacy config in new context
ka: მოძველებული კონფიგურაცის ახალ კონტექსტში დამუშავება

en: Parse legacy config in new context taking only menu entries
ka: მოძველებული კონფიგურაცის ახალ კონტექსტში დამუშავება, მხოლოდ მენიუს პუნქტებით

en: Parse legacy config in same context
ka: მოძველებული კონფიგურაცის იგივე კონტექსტში დამუშავება

en: Parse legacy config in same context taking only menu entries
ka: მოძველებული კონფიგურაცის იგივე კონტექსტში დამუშავება, მხოლოდ მენიუს პუნქტებით

en: Part no: %s.
ka: ნაწილის ნომერი: %s.

en: Partition %d is active now.
ka: დანაყოფი (%d) ახლა აქტიურია.

en: Partition %s:
ka: დანაყოფი %s:

en: Password (key)
ka: პაროლი (გასაღები)

en: Password cipher
ka: პაროლის შიფრი

en: Password hash
ka: პაროლის ჰეში

en: Password to open volumes.
ka: პაროლი ტომების გასახსნელად.

en: Path: %s
ka: ბილიკი: %s

en: Path: unavailable
ka: ბილიკი: მიუწვდომელია

en: Perform a DNS lookup
ka: DNS მოთხოვნის გაგზავნა

en: Perform an IPV6 autoconfiguration
ka: IPV6-ის ავტოკონფიგურაციის ჩატარება

en: PiB
ka: პიბ

en: PiB/s
ka: პიბ/წმ

en: Play a tune.
ka: სიმღერის დაკვრა.

en: Pool GUID: %016llx
ka: პულის GUID: %016llx

en: Pool GUID: unavailable
ka: პულის GUID: მიუწვდომელი

en: Pool name: %s
ka: პულის სახელი: %s

en: Pool name: unavailable
ka: პულის სახელი: მიუწვდომელი

en: Pool state: active
ka: პულის მდგომარეობა: აქტიური

en: Pool state: destroyed
ka: პულის მდგომარეობა: განადგურებული

en: Pool state: exported
ka: პულის მდგომარეობა: გატანილი

en: Pool state: level 2 ARC device
ka: პულის მდგომარეობა: მეორე დონის ARC მოწყობილობა

en: Pool state: potentially active
ka: პულის მდგომარეობა: პოტენციურად აქტიური

en: Pool state: reserved for hot spare
ka: პულის მდგომარეობა: შენახულია ცხელი ჩანაცვლებისთვის

en: Pool state: unavailable
ka: პულის მდგომარეობა: მიუწვდომელი

en: Pool state: uninitialized
ka: პულის მდგომარეობა: არაინიციალიზებული

en: Possible arguments are:
ka: შესაძლო არგუმენტები:

en: Possible commands are:
ka: შესაძლო ბრძანებები:

en: Possible devices are:
ka: შესაძლო მოწყობილობები:

en: Possible files are:
ka: შესაძლო ფაილები:

en: Possible partitions are:
ka: შესაძლო დანაყოფები:

en: Possible things are:
ka: შესაძლებელია:

en: Prefix not specified (use the -p option).
ka: პრეფიქსი მითითებული არაა (გამოიყენეთ -p პარამეტრი.

en: Press any key to continue...
ka: გასაგრძელებლად დააჭირეთ ნებისმიერ ღილაკს...

en: Press any key to launch xnu
ka: XNU-ის გასაშვებად დააწექით ნებისმიერ ღილაკს

en: Press enter to boot the selected OS, `e' to edit the commands before booting or `c' for a command-line.
ka: დააწექით enter-ს მონიშნული სისტემის ჩასატვირთად. 'e'-ს, თუ ბრძანებების ჩატვირთვამდე ჩასწორება გნებავთ ან 'c'-ს, ბრძანების მენიუსთვის.

en: Press enter to boot the selected OS, `e' to edit the commands before booting or `c' for a command-line. ESC to return previous menu.
ka: დააწექით enter-ს მონიშნული სისტემის ჩასატვირთად. 'e'-ს, თუ ბრძანებების ჩატვირთვამდე ჩასწორება გნებავთ ან 'c'-ს, ბრძანების მენიუსთვის. ESC წინა მენიუში დაგაბრუნებთ.

en: Print Memory information.
ka: მეხსიერების ინფორმაციის გამოტანა.

en: Print ZFS info about DEVICE.
ka: ZFS-ის ინფორმაცია მითითებული მოწყობილობის შესახებ.

en: Print a block list.
ka: ბლოკების სიის ჩვენება.

en: Print and execute block argument.
ka: ბლოკის არგუმენტის გამოტანა და შესრულება.

en: Print backtrace.
ka: უკუტრეისის დაბეჭდვა

en: Print drive identity and settings.
ka: დისკის იდენტიფიკაციის და პარამეტრების გამოტანა.

en: Print sizes in a human readable format.
ka: ზომების ადამიანურ ფორმატში გამოტანა.

en: RAM holding coreboot tables
ka: Coreboot-ის ცხრილები RAM-ში

en: RAM holding firmware code
ka: მიკროკოდის მდებარეობა RAM-ში

en: RAM slot number %d
ka: RAM-ის სლოტის ნომერი %d

en: REGEXP STRING
ka: რეგგამოსახულების სტრიქონი

en: ROM image is present.
ka: ROM-ის გამოსახულება არსებობს.

en: Read 16-bit value from ADDR.
ka: ADDR-დან 16-ბიტიანი მნიშვნელობის წაკითხვა.

en: Read 16-bit value from PORT.
ka: პორტიდან 16-ბიტიანი მნიშვნელობის წაკითხვა.

en: Read 32-bit value from ADDR.
ka: ADDR-დან 32-ბიტიანი მნიშვნელობის წაკითხვა.

en: Read 32-bit value from PORT.
ka: პორტიდან 32-ბიტიანი მნიშვნელობის წაკითხვა.

en: Read 8-bit value from ADDR.
ka: ADDR-დან 8-ბიტიანი მნიშვნელობის წაკითხვა.

en: Read 8-bit value from PORT.
ka: პორტიდან 8-ბიტიანი მნიშვნელობის წაკითხვა.

en: Read a CPU model specific register.
ka: CPU-ის მოდელის სპეციფიკური რეგისტრის წაკითხვა.

en: Read header from file
ka: თავისართის ფაილიდან წაკითხვა

en: Read only LENGTH bytes.
ka: მხოლოდ LENGTH ბაიტის წაკითხვა.

en: Reboot failed
ka: გადატვირთვის შეცდომა

en: Reboot into firmware setup menu.
ka: მიკროკოდის მორგების მენიუში გადატვირთვა.

en: Reboot the computer.
ka: კომპიუტერის გადატვირთვა.

en: Reenter password:
ka: თავიდან შეიყვანეთ პაროლი:

en: Register %x of %x:%02x.%x is %x
ka: რეგისტრი %x %x:%02x.%x-ის არის %x

en: Remove PUBKEY_ID from trusted keys.
ka: PUBKEY_ID-ის სანდო გასაღებების სიიდან წაშლა.

en: Remove a DNS server
ka: DNS სერვერის წაშლა

en: Remove a module.
ka: მოდულის წაშლა.

en: Remove an environment variable.
ka: გარემოს ცვლადის წაშლა.

en: Remove any memory regions in specified range.
ka: მითითებულ დიაპაზონში არსებული ყველა რეგიონის წაშლა.

en: Reset all mappings to the default values.
ka: ყველა მიბმის ნაგულისხმევ მნიშვნელობებზე დაბრუნება.

en: Retrieve SMBIOS information.
ka: SMBIOS-ის ინფორმაციის მიღება.

en: Retrieve device info.
ka: მოწყობილობის ინფორმაციის გამოთხვა.

en: Return from a function.
ka: ფუნქციიდან დაბრუნება.

en: Return to IEEE1275 prompt.
ka: IEEE1275 სტრიქონში დაბრუნება.

en: Run `go' to resume GRUB.
ka: GRUB-ის მუშაობის გასაგრძელებლად გაუშვით ბრძანება 'go'.

en: SBAT metadata
ka: SBAT მეტამონაცემები

en: SECS
ka: წამი

en: SHORTNAME
ka: მოკლესახელი

en: SHORTNAME CARD ADDRESS [HWADDRESS]
ka: მოკლსახელი ბარათის მისამართი [აპარატმისამართი]

en: SHORTNAME NET [INTERFACE| gw GATEWAY]
ka: მოკლსახელი ქსელი [ინტერფეისი] gw ნაგულისხმები_რაუტერი]

en: SHORTNAME VLANID
ka: მოკლესახელი VLANID

en: SIZE
ka: ზომა

en: STRING
ka: სტრიქონი

en: STRING ...
ka: სტრიქონი ...

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Save read value into variable VARNAME.
ka: წაკითხული მნიშვნელობის მითითებულ ცვლადში ჩაწერა.

en: Save variables to environment block file.
ka: ცვლადების გარემოს ბლოკის ფაილში ჩაწერა.

en: Say `Hello World'.
ka: თქვი: "გამარჯობა, კინო".

en: Search devices by a file.
ka: მოწყობილობების ფაილის მიხედვით ძებნა.

en: Search devices by a filesystem UUID.
ka: მოწყობილობების ფაილური სისტემის UUID-ით ძებნა.

en: Search devices by a filesystem label.
ka: მოწყობილობების ფაილური სისტემის ჭდის მიხედვით ძებნა.

en: Select device by its position on the bus.
ka: მოწყობილობების მატარებელზე მათი პოზიციის მიხედვით მონიშვნა.

en: Select device by vendor and device IDs.
ka: მოწყობილობის მომწოდებლისა და მოწყობილობის ID-ით არჩევა.

en: Set OEMID of RSDP, XSDT and RSDT.
ka: RSDP-ის, XSDT-ის და RSDT-ის OEMID-ის დაყენება.

en: Set OEMTABLE ID of RSDP, XSDT and RSDT.
ka: RSDP-ის, XSDT-ის და RSDT-ის OEMTABLE-ის დაყენება.

en: Set OEMTABLE revision of RSDP, XSDT and RSDT.
ka: RSDP-ის, XSDT-ის და RSDT-ის OEMTABLE-ის დაყენება.

en: Set `hidden' flag in partition type
ka: დანაყოფის ტიპში ალმის 'დამალული' დაყენება

en: Set a variable to return value.
ka: ცვლადის დასაბრუნებელ მნიშვნელობაზე დაყენება.

en: Set a variable to the first device found.
ka: ცვლადისთვის პირველი ნაპოვნი მოწყობილობის სახელის მინიჭება.

en: Set an environment variable.
ka: გარემოს ცვლადის დაყენება.

en: Set an interface's vlan id.
ka: ინტერფეისის VLAN ID-ის დაყენება.

en: Set background color for active terminal.
ka: აქტიური ტერმინალის ფონის ფერის დაყენება.

en: Set bit at BYTE:BIT in CMOS.
ka: ბაიტი:ბიტთან CMOS-ში ბიტის დაყენება.

en: Set creator field of RSDP, XSDT and RSDT.
ka: RSDP-ის, XSDT-ის და RSDT-ის creator ველის დაყენება.

en: Set creator revision of RSDP, XSDT and RSDT.
ka: RSDP-ის, XSDT-ის და RSDT-ის creator ველის რევიზიის დაყენება.

en: Set debug environment variable.
ka: პროგრამის გამართვის გარემოს ცვლადის დაყენება.

en: Set device UUID
ka: მოწყობილობის UUID-ის დაყენება

en: Set drive to sleep mode.
ka: დისკის ძილის რეჟიმის დაყენება.

en: Set drive to standby mode.
ka: დისკის უქმე რეჟიმის დაყენება.

en: Set positional parameters.
ka: პოზიციური პარამეტრების დაყენება.

en: Set root device.
ka: Root მოწყობილობის დაყენება.

en: Set the base frequency.
ka: დააყენეთ საბაზისო სიხშირე.

en: Set the default boot menu entry for GRUB.
ka: GRUB-ის მენიუს ნაგულისხმები პუნქტის დაყენება.

en: Set the serial port address.
ka: დააყენეთ სერიული პორტის მისამართი.

en: Set the serial port parity.
ka: დააყენეთ სერიული პორტის ლუწობა.

en: Set the serial port speed.
ka: დააყენეთ სერიული პორტის სიჩქარე.

en: Set the serial port stop bits.
ka: დააყენეთ სერიული პორტის გაჩერების ბიტები.

en: Set the serial port word length.
ka: დააყენეთ სერიული პორტის სიტყვის სიგრძე.

en: Set the serial unit.
ka: დააყენეთ სერიული სიჩქარე.

en: Set user password (PBKDF2).
ka: მომხმარებლის პაროლის დაყენება (PBKDF2).

en: Set user password (plaintext). Unrecommended and insecure.
ka: მომხმარებლის პაროლის დაყენება (მარტივი ტექსტი). რეკომენდებული არაა და დაუცველია.

en: Set variables.
ka: ცვლადების დაყენება.

en: Setting partition type to 0x%x
ka: დანაყოფის ტიპის 0x%x -ზე დაყენება

en: Shift positional parameters.
ka: პოზიციური პარამეტრების წანაცვლება.

en: Show ACPI information.
ka: ACPI-ის ინფორმაციის ჩვენება.

en: Show APM information.
ka: APM-ის ინფორმაციის ჩვენება.

en: Show CBMEM console content.
ka: CBMEM კონსოლის შემცველობის ჩვენება.

en: Show a help message.
ka: დახმარების შეტყობინების ჩვენება.

en: Show a long list with more detailed information.
ka: სიის უფრო მეტი დეტალებით ჩვენება.

en: Show boot time statistics.
ka: ჩატვირთვის დროის სტატისტიკის ჩვენება.

en: Show contents of FILE in hex.
ka: ფაილის შემცველობის თექვსმეტობითში ჩვენება.

en: Show coreboot boot time statistics.
ka: Coreboot-ს ჩატვირთვის დროის სტატისტიკის ჩვენება.

en: Show loaded modules.
ka: ჩატვირთული მოდულების ჩვენება.

en: Show memory contents.
ka: მეხსიერების შემცველობის ჩვენება.

en: Show raw contents of ATA IDENTIFY sector.
ka: ATA IDENTIFY სექტორის შემცველობის ჩვენება.

en: Show raw contents of a file or memory.
ka: მეხსიერების ან ფაილის გაუშიფრავი შიგთავსის ჩვენება.

en: Show raw dump of the CMOS contents.
ka: CMOS-ის შემცველობის გაუშიფრავი შიგთავსის ჩვენება.

en: Show raw dump of the PCI configuration space.
ka: PCI-ის კონფიგურაციის სივრცის დაუმუშავებელი ასლის ჩვენება.

en: Show the contents of a file.
ka: ფაილის შიგთავსის ჩვენება.

en: Show the current mappings.
ka: მიმდინარე მიბმების ჩვენება.

en: Show the list of trusted keys.
ka: სანდო გასაღებების სიის ჩვენება.

en: Show this message.
ka: ამ შეტყობინების ჩვენება.

en: Show version 1 tables only.
ka: მხოლოდ პირველი ვერსიის ცხრილების ჩვენება.

en: Show version 2 and version 3 tables only.
ka: მხოლოდ მეორე და მესამე ვერსიის ცხილების ჩვენება.

en: Shutdown failed
ka: გამორთვის შეცდომა

en: Simulate grub-legacy `initrd' command
ka: GRUB-ის მოძველებულ ვერსიის 'initrd' ბრძანების სიმულაცია

en: Simulate grub-legacy `kernel' command
ka: GRUB-ის მოძველებულ ვერსიის 'kernel' ბრძანების სიმულაცია

en: Simulate grub-legacy `modulenounzip' command
ka: GRUB-ის მოძველებულ ვერსიის 'modulenounzip' ბრძანების სიმულაცია

en: Simulate grub-legacy `password' command
ka: GRUB-ის მოძველებულ ვერსიის 'password' ბრძანების სიმულაცია

en: Simulate grub-legacy `password' command in menu entry mode
ka: მენიუს პუნქტში GRUB-ის მოძველებულ ვერსიის 'password' ბრძანების სიმულაცია

en: Skip N bytes from output file.
ka: გამოტანის ფაილიდან N რაოდენობის ბაიტების გამოტოვება.

en: Skip offset bytes from the beginning of file.
ka: ფაილის დასაწყისიდან ბაიტების წანაცვლება.

en: Skip signature-checking of the environment file.
ka: გარემოს ფაილის ხელმოწერის შემოწმების გამოტოვება.

en: Skip signature-checking of the public key file.
ka: საჯარო გასაღების ფაილის ხელმოწერის შემოწმების გამოტოვება.

en: Slot "%s" opened
ka: სლოტი %s გაიღო

en: Slot %d opened
ka: სლოტი %d ღიაა

en: Sorry, no parttool is available for %s
ka: %s-ისთვის parttool-ი მიუწვდომელია

en: Specified key size (%
ka: მითითებული ფაილის ზომა (%

en: Specify filename.
ka: მიუთითეთ ფაილის სახელი.

en: Specify hash to use.
ka: მიუთითეთ გამოსაყენებელი ჰეში.

en: Specify one or more font files to load.
ka: მიუთითეთ ერთი ან მეტი ფონტების ფაილი.

en: Specify size for each read operation
ka: წაკითხვის თითოეული ოპერაციის ზომის მითითება

en: Specify the number of input files.
ka: მიუთითეთ შეყვანის ფაილების რაოდენობა.

en: Speed: %s
ka: სიჩქარე: %s

en: Stop GDB stub
ka: GDB-ის სტაბის შეჩერება

en: Success
ka: წარმატება

en: Sunday
ka: კვირა

en: Suppress normal output (warnings remain).
ka: ნორმალური გამოტანის შეკვეცა (გაფრთხილებები დარჩება).

en: Syntax error at line %u
ka: სინტაქსის შეცდომა ხაზზე %u

en: System management bus controller I/O space is at 0x%x
ka: სისტემური მართვის მატარებლის კონტროლერის I/O სივრცის მისამართია 0x%x

en: T
ka: ტერა

en: TARGET
ka: სამიზნე

en: THEMES
ka: თემები

en: TPM unavailable
ka: TPM ხელმიუწვდომელია

en: Target format not specified (use the -O option).
ka: სამიზნე ფორმატი მითითებული არაა (გამოიყენეთ -O პარამეტრი)

en: Terminal has specified geometry.
ka: ტერმინალს მითითებული გეომეტრია გააჩნია.

en: Test USB support.
ka: USB-ის მხარდაჭერის დატესტვა.

en: Test bit at BYTE:BIT in CMOS.
ka: ბაიტი:ბიტთან CMOS-ში ბიტის დატესტვა.

en: Test file read speed.
ka: ფაილის კითხვის სიჩქარის გაზომვა.

en: Test if REGEXP matches STRING.
ka: REGEXP-ის სტრიქონთან შედარება.

en: Test video subsystem in mode WxH.
ka: ვიდეო ქვესისტემის ტესტირება WxH რეჟიმში.

en: Test video subsystem.
ka: ვიდეო ქვესისტემის ტესტირება.

en: Text-only
ka: მხოლოდ-ტექსტი

en: The files are identical.
ka: ფაილები ერთნაირია.

en: The highlighted entry will be executed automatically in %ds.
ka: გამოკვეთილი პუნქტი ავტომატურად შესრულდება %d წამში.

en: This VDEV is a RAIDZ%llu
ka: ეს VDEV-ი RAIDZ%llu-ია

en: This VDEV is a mirror
ka: ეს VDEV-ი სარკისებურია

en: This entry can be booted by any user.
ka: ეს პუნქტი შეიძლება ნებისმიერი მომხმარებლის მიერ ჩაიტვირთოს.

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: TiB
ka: ტიბ

en: TiB/s
ka: ტიბ/წმ

en: Tool to edit environment block.
ka: გარემოს ბლოკის ჩასწორების ხელსაწყო.

en: Total flash size: %d B.
ka: ფლეშის სრული ზომა: %d ბ.

en: Translate SET1 characters to SET2 in STRING.
ka: სტრიქონში SET1 სიმბოლოების SET2-ად გარდაქმნა.

en: Translate to lower case.
ka: პატარა ასოებში გადაყვანა.

en: Translate to upper case.
ka: დიდ ასოებში გადაყვანა.

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: UNKNOWN
ka: უცნობი

en: USER PASSWORD
ka: მომხმარებელი პაროლი

en: USER PBKDF2_PASSWORD
ka: მომხმარებლის PBKDF2_PASSWORD

en: USERNAME[,USERNAME]
ka: მომხმარებელი[,მომხმარებელი]

en: Unable to create pipe: %s
ka: ფაიფის შექმნის შეცდომა: %s

en: Unable to fork: %s
ka: პროცესის განტოტვის შეცდომა: %s

en: Unable to open %s: %s
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა: %s

en: Unable to open stream from %s: %s
ka: %s-დან ნაკადის გახსნის შეცდომა: %s

en: Unable to retrieve pool state
ka: პულის მდგომარეობის მიღების შეცდომა

en: Uncompress data.
ka: მონაცემების განშლა.

en: Uncompress file before checksumming.
ka: საკონტროლო ჯამის გამოთვლამდე საჭიროა ფაილის გაშლა.

en: Unknown address type %d
ka: მისამართის არასწორი ტიპი: %d

en: Unknown command `%s'.
ka: უცნობი ბრძანება: %s

en: Unknown compression format %s
ka: შეკუმშვის უცნობი ალგორითმი %s

en: Unknown encoding
ka: უცნობი კოდირება

en: Unknown extra argument `%s'.
ka: არასწორი დამატებითი არგუმენტი '%s'.

en: Unknown platform `%s-%s'
ka: უცნობი პლატფორმა `%s-%s'

en: Unknown video mode
ka: უცნობი ვიდეორეჟიმი

en: Unknown virtual device type: %s
ka: ვირტუალური მოწყობილობის უცნობი ტიპი: %s

en: Unload EFI emulator.
ka: EFI ემულატორის გამოტვირთვა.

en: Unrecognized compression `%s'
ka: შეკუმშვის უცხო ალგორითმი %s

en: Unrecognized option `%s'\n
ka: უცნობი პარამეტრი: %s\n

en: Unrecognized pool state
ka: პულის მდგომარეობა უცნობია

en: Unsupported address type %d
ka: მისამართის არასწორი ტიპი: %d

en: Unsupported coverage specification: %u
ka: ჩანაცვლების მხარდაუჭერელი სპეციფიკაცია: %u

en: Unsupported hw address type %d
ka: აპარატურული მისამართის არასწორი ტიპი: %d

en: Unsupported image format
ka: გამოსახულების მხარდაუჭერელი ფორმატი

en: Unsupported substitution specification: %u
ka: ჩანაცვლების მხარდაუჭერელი სპეციფიკაცია: %u

en: Unsupported substitution type: %d
ka: ჩანაცვლების მხარდაუჭერელი ტიპი: %d

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: Usage: %s DEVICE
ka: გამოყენება: %s მოწყობილობა

en: Usage: %s [OPTION] MENU_ENTRY\n
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი] მენიუს_პუნქტი\n

en: Usage: %s [OPTION]\n
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი]\n

en: Use CD-ROM as root.
ka: Root საქაღალდედ CD-ROM-ის გამოყენება.

en: Use STRING as menu entry body.
ka: სტრიქონის მენიუს პუნქტის სხეულად გამოყენება.

en: Use compiled-in root device.
ka: წინასწარგანსაზღვრული root მოწყობილობის გამოყენება.

en: Use serial console.
ka: სერიული კონსოლის გამოყენება.

en: VAR INTERFACE NUMBER DESCRIPTION
ka: ცვლდ ინტერფეისი ნომერი აღწერა

en: VARNAME
ka: ცვლადმნიშვნ

en: VDEV element number %d isn't correct
ka: VDEV-ის ელემენტის ნომერი %d არასწორია

en: VDEV element number %d:
ka: VDEV-ის ელემენტის ნომერი: %d

en: VDEV with %d children
ka: VDEV %d შვილობილით

en: Verbose countdown.
ka: დამატებითი ათვლა.

en: Verify detached signature.
ka: მოხსნილი ხელმოწერის შემოწმება.

en: Version %u.%u
    32-bit CS = 0x%x, len = 0x%x, offset = 0x%x
    16-bit CS = 0x%x, len = 0x%x
    DS = 0x%x, len = 0x%x
ka: ვერსია %u.%u
    32-ბიტიანი CS = 0x%x, სიგრძე = 0x%x, წანაცვლება = 0x%x
    16-ბიტიანი CS = 0x%x, სიგრძე = 0x%x
    DS = 0x%x, სიგრძე = 0x%x

en: Virtual device is degraded
ka: ვირტუალური მოწყობილობა დეგრადირებულია

en: Virtual device is faulted
ka: ვირტუალური მოწყობილობა მონიშნულია, როგორც შეცდომების ქონე

en: Virtual device is offline
ka: ვირტუალური მოწყობილობა ოფლაინშია

en: Virtual device is online
ka: ვირტუალური მოწყობილობა ონლაინაა

en: Virtual device is removed
ka: ვირტუალური მოწყობილობა წაშლილია

en: WARNING: no console will be available to OS
ka: გაფრთხილება: ოს-მდე კონსოლი ხელმისაწვდომი არ იქნება

en: WARNING: no platform-specific install was performed
ka: გაფრთხილება: დაყენება პლატფორმისთვის სპეციფიური გზით არ მომხდარა

en: WIDTHxHEIGHT.
ka: სიგანეxსიმაღლე.

en: Wait for a specified number of seconds.
ka: წამების მითითებული რაოდენობით დაცდა.

en: Warning:
ka: გაფთხილება:

en: Warning: invalid background color `%s'
ka: გაფრთხილება: ფონის არასწორი ფერი: '%s'

en: Warning: invalid foreground color `%s'
ka: გაფრთხილება: წინა პლანის არასწორი ფერი: '%s'

en: Warning: syntax error (missing slash) in `%s'
ka: გაფრთხილება: სინტაქსის შეცდომა (ნაკლული დახრილი ხაზი) '%s'-ში

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Windows NT/2000/XP (loader)
ka: Windows NT/2000/XP (ჩამტვირთავი)

en: Windows Vista/7 (loader)
ka: Windows Vista/7 (ჩამტვირთავი)

en: Write 16-bit VALUE to ADDR.
ka: მისამართში 16-ბიტიანი მნიშვნელობის ჩაწერა.

en: Write 16-bit VALUE to PORT.
ka: პორტში 16-ბიტიანი მნიშვნელობის ჩაწერა.

en: Write 32-bit VALUE to ADDR.
ka: მისამართში 32-ბიტიანი მნიშვნელობის ჩაწერა.

en: Write 32-bit VALUE to PORT.
ka: პორტში 32-ბიტიანი მნიშვნელობის ჩაწერა.

en: Write 8-bit VALUE to ADDR.
ka: მისამართში 8-ბიტიანი მნიშვნელობის ჩაწერა.

en: Write 8-bit VALUE to PORT.
ka: პორტში 8-ბიტიანი მნიშვნელობის ჩაწერა.

en: Write a value to a CPU model specific register.
ka: CPU-ის მოდელის სპეციფიკურ რეგისტრიში მნიშვნელობის ჩაწერა.

en: Written SPD bytes: %d B.
ka: ჩაწერილი SPD ბაიტი: %d ბ.

en: Xen hypervisor, version %s
ka: Xe-ის ჰაიპერვაიზორი, ვერსია %s

en: You need to specify at least one command.
ka: საჭიროა მიუთითოთ ერთი ბრძანება მაინც.

en: You've found a bug
ka: თქვენ იპოვეთ შეცდომა

en: [--append|--remove] [TERMINAL1] [TERMINAL2] ...
ka: [--append|--remove] [ტერმინალი1] [ტერმინალი2] ...

en: [--force|--bpb] FILE
ka: [--force|--bpb] ფაილი

en: [--md5] PASSWD [FILE]
ka: [--md5] პაროლი [ფაილი]

en: [--no-mem-option] [--type=TYPE] FILE [ARG ...]
ka: [--no-mem-option] [--type=ტიპი] ფაილი [არგ ...]

en: [-1|-2] [--exclude=TABLE1,TABLE2|--load-only=TABLE1,TABLE2] FILE1 [FILE2] [...]
ka: [-1|-2] [--exclude=ცხრილი1,ცხრილი2|--load-only=ცხრილი1,ცხრილი2] ფაილი1 [ფაილი2] [...]

en: [-c FILE [-p PREFIX]] [FILE1 [FILE2 ...]]
ka: [-c ფაილი [-p PREFIX]] [ფაილი 1 [ფაილი 2 ...]]

en: [-d] [-D] DEVICENAME FILE.
ka: [-d] [-D] მოწყსახელი სახელი.

en: [-e|-n] STRING
ka: [-e|-n] სტრქონი

en: [-f FILE]
ka: [-f ფაილი]

en: [-f FILE] [-s|--skip-sig] [variable_name_to_whitelist] [...]
ka: [-f ფაილი] [-s|--skip-sig] [გასათეთრებელი_ცვლადის_სახელი] [...]

en: [-f FILE] variable_name [...]
ka: [-f ფაილი] ცვლადის_სახელი [...]

en: [-f|-l|-u|-s|-n] [--hint HINT [--hint HINT] ...] NAME
ka: [-f|-l|-u|-s|-n] [--hint მინიშნება [--hint მინიშნება] ...] სახელი

en: [-h|-p|-r] [FILE]
ka: [-h|-p|-r] [ფაილი]

en: [-l] GRUBUUID [VARNAME]
ka: [-l] GRUBUUID [ცვლადსახელი]

en: [-l|-h|-a] [FILE ...]
ka: [-l|-h|-a] [ფაილი ...]

en: [-m (stretch|normal)] FILE
ka: [-m (stretch|normal)] ფაილი

en: [-s POSITION] [-d DEVICE]
ka: [-s პოზიცია] [-d მოწყობილობა]

en: [-s POSITION] [-d DEVICE] [-v VAR] REGISTER[=VALUE[:MASK]]
ka: [-s პოზიცია] [-d მოწყობილობა] [-v ცვლდ] რეგისტრი[=მნიშვნელობა[:ნიღაბი]]

en: [-s SIZE] FILENAME
ka: [-s ზომა] ფაილისსახელი

en: [-s] [ENVVAR]
ka: [-s] [გარამოსცვლ]

en: [-s|--skip-sig] PUBKEY_FILE
ka: [-s|--skip-sig] საჯ_გასაღ_ფაილი

en: [-t type] [-h handle] [-m match] (-b|-w|-d|-q|-s|-u) offset [--set variable]
ka: [-t ტიპი] [-h სახელური] [-m დამთხვევა] (-b|-w|-d|-q|-s|-u) წანაცვლება [--set ცვლადი]

en: [ADDR|comUNIT][,SPEED]
ka: [მისამ]comსაზომიერთეული[,სიჩქარე]

en: [ARG]
ka: [არგ]

en: [CARD [HWADDRESS]]
ka: [ბარათი [აპარატმისამართი]]

en: [CARD]
ka: [ბარათი]

en: [DIR]
ka: [საქაღალდე]

en: [ENVVAR=VALUE]
ka: [გარემოსცვლ=მნიშვნელობა]

en: [KEYSTROKE1] [KEYSTROKE2] ...
ka: [ღილაკისდაწოლა1] [ღილაკისდაწოლა2]

en: [LENGTH]
ka: [სიგრძე]

en: [MODULE1 MODULE2 ...]
ka: [მოდული1 მოდული2...]

en: [NUMBER:]VARNAME
ka: [რიცხვი:]ცვლადისსახელი

en: [NUM]
ka: [რიცხვ]

en: [OPTIONS...]
ka: [პარამეტრები...]

en: [OPTIONS]
ka: [პარამეტრები]

en: [OPTIONS] DISK
ka: [პარამეტრები] დისკი

en: [OPTIONS] FILE_OR_DEVICE
ka: [პარამეტრები] ფაილი_ან_მოწყობილობა

en: [OPTIONS] FONT_FILES
ka: [პარამეტრები] ფონტის_ფაილები

en: [OPTIONS] [SET1] [SET2] [STRING]
ka: [პარამეტრები] [სეტი1] [სეტი2] [სტრიქონი]

en: [OPTION] SOURCE...
ka: [პარამეტრი] წყარო...

en: [OPTION] [INSTALL_DEVICE]
ka: [პარამეტრები] [დასაყენებელი_მოწყ-ბა]

en: [OPTION]... [MODULES]
ka: [პარამეტრი]... [მოდულები]

en: [OPTION]... [PATH|DEVICE]
ka: [პარამეტრი]... [ბილიკი|მოწყობილობა]

en: [OPTS]
ka: [პარამეტრები]

en: [PATH]
ka: [ბილიკი]

en: [PATTERN ...]
ka: [შაბლონი ...]

en: [USERLIST]
ka: [მომხმსია]

en: [VALUE]...
ka: [მნიშვნელობა] ...

en: [[-a|-u|-v] [-g WxH] [TERM] [TYPE]]
ka: [[-a|-u|-v] [-g WxH] [TERM] [ტიპი]]

en: [[year-]month-day] [hour:minute[:second]]
ka: [[წელი-]თვე-დღე] [საათი:წუთი[:წამი]]

en: [bus]:[slot][.func]
ka: [მატ]:[სლოტი][.ფუნქ]

en: [default=%s]
ka: [ნაგულისხმები=%s]

en: [vendor]:[device]
ka: [მომწოდებელი]:[მოწყობილობა]

en: `%s' is not a local disk
ka: '%s' ლოკალური დისკი არაა

en: `cryptomount' command fails: %s
ka: `cryptomount' ბრძანების შეცდომა: %s

en: `loopback' command fails: %s
ka: `loopback' ბრძანების შეცდომა: %s

en: access denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: addr
ka: მისამართი

en: address not found
ka: მისამართი აღმოჩენილი არაა

en: alloc-mem failed
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: assume input is a pxelinux configuration file.
ka: შეტანის pxelinux-ის კონფიგურაციის ფაილად ჩათვლა.

en: assume input is a syslinux configuration file.
ka: შეტანის syslinux-ის კონფიგურაციის ფაილად ჩათვლა.

en: assume input is an isolinux configuration file.
ka: შეტანის isolinux-ის კონფიგურაციის ფაილად ჩათვლა.

en: at most two arguments expected
ka: საჭიროა სულ ორ არგუმენტამდე

en: attempt to read or write outside of disk `%s'
ka: დისკის გარეთ ჩაწერის ან გარედან წაკითხვის შედომა: %s

en: attempt to read or write outside of partition
ka: დანაყოფის გარეთ ჩაწერის ან გარედან წაკითხვის შედომა: %s

en: attempt to read past the end of file
ka: ფაილის ბოლოს შემდეგ კითხვის მცდელობა

en: attempt to seek outside of the file
ka: ფაილის საზღვრებს გარეთ ძებნის მცდელობა

en: available RAM
ka: ხელმისაწვდომი მეხსიერება

en: available formats:
ka: ხელმისაწვდომი ფორმატები:

en: available targets:
ka: ხელმისაწვდომი სამიზნეები:

en: bad port number
ka: არასწორი პორტის ნომერი

en: bad shim signature
ka: shim-ის არასწორი ხელმოწერა

en: bad signature
ka: არასწორი ხელმოწერა

en: base_addr = 0x%llx, length = 0x%llx, %s
ka: საბაზ_მისამ = 0x%llx, სიგრძე = 0x%llx, %s

en: base_addr = 0x%llx, length = 0x%llx, type = 0x%x
ka: საბაზ_მისამ = 0x%llx, სიგრძე = 0x%llx, ტიპი = 0x%x

en: big file signature isn't implemented yet
ka: დიდი ფაილების ხელმოწერა ჯერ იმპლემენტირებული არაა

en: blocklist FILE
ka: blocklist ფაილი

en: blocklists are incomplete
ka: ბლოკლისტები დაუსრულებელია

en: blocklists are invalid
ka: ბლოკლისტები არასწორია

en: blocksize is not divisible by 512
ka: ბლოკის ზომა 512-ზე არ იყოფა

en: blocksize too large
ka: ბლოკის ზომა ძალიან დიდია

en: can't compress `%s' to `%s'
ka: '%s'-ის '%s'-ში შეკუმშვის შეცდომა

en: can't determine filesystem on %s
ka: %s-ზე ფაილური სისტემის დადგენა შეუძლებელია

en: can't find command `%s'
ka: ბრძანების პოვნა შეუძლებელია: '%s'

en: can't mount encrypted volume `%s': %s
ka: დაშიფრული ტომის ('%s') მიმაგრება შეუძლებელია: %s

en: can't open `%s': %s
ka: '%s'-ის გახსნის შეცდომა: %s

en: can't retrieve blocklists
ka: ბლოკების სიის მიღების შეცდოა

en: can't retrieve blocklists: %s
ka: ბლოკების სიის მიღების შეცდომა: %s

en: can't run dm task for `%s'
ka: '%s'-სთვის dm ამოცანის გაშვება შეუძლებელია

en: cannot allocate CC event buffer
ka: cc მოვლენის ბუფერის გამოყოფა შეუძლებელია

en: cannot allocate TPM event buffer
ka: tpm-ის მოვლენების ბუფერის გამოყოფის შეცდომა

en: cannot allocate command buffer
ka: ბრძანების ბუფერის გამოყოფის შეცდომა

en: cannot backup `%s': %s
ka: '%s'-ის მარქაფის შეცდომა: %s

en: cannot close `%s': %s
ka: "%s"-ის დახურვის შეცდომა: %s

en: cannot compress the kernel image
ka: ბირთვის გამოსახულების შეკუმშვა შეუძლებელია

en: cannot copy `%s' to `%s': %s
ka: %s-ის %s-ში კოპირების შეცდომა: %s

en: cannot delete `%s': %s
ka: '%s'-ის წაშლის შეცდომა: %s

en: cannot determine disk %s size
ka: დისკის (%s) ზომის დადგენა შეუძლებელია

en: cannot find EFI directory
ka: efi საქაღალდე არ არსებობს

en: cannot find kernel file %s
ka: ბირთვის ფაილი %s ვერ ვიპოვე

en: cannot find locale `%s'
ka: ენა ნაპოვნი არაა: '%s'

en: cannot get file location `%s': %s
ka: ფაილის მდებარეობის მიღების შეცდომა `%s': %s

en: cannot make temporary directory: %s
ka: შეცდომა დროებითი საქაღალდის შექნისას: %s

en: cannot make temporary file: %s
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა: %s

en: cannot open OS file `%s': %s
ka: ოს-ის ფაილის გახსნის შეცდომა %s: %s

en: cannot open `%s': %s
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა "%s": %s

en: cannot open configuration file `%s': %s
ka: კონფიგურაციის ფაილის გახსნის შეცდომა `%s': %s

en: cannot open device: %s
ka: მოწყობილობის გახსნის შეცდომა: '%s'

en: cannot open directory `%s': %s
ka: საქაღალდის გახსნის შეცდომა "%s": %s

en: cannot open disk %s
ka: დისკის (%s) გახსნა შეუძლებელია

en: cannot open disk: %s
ka: დისკის გახსნის შეცდომა: %s

en: cannot open grub disk `%s'
ka: grub-ის დისკის '%s' გახსნა შეუძლებელია

en: cannot open keyfile %s
ka: გასაღების ფაილის %s გახსნა შეუძლებელია

en: cannot read `%s' correctly
ka: '%s'

en: cannot read `%s': %s
ka: %s-დან წაკითხვის შეცდომა: %s

en: cannot restore `%s': %s
ka: '%s'-ის აღდგენის შეცდომა: %s

en: cannot restore the original directory
ka: საწყისი საქაღალდის აღდგენა შეუძლებელია

en: cannot save the original directory
ka: საწყისი საქაღალდის შენახვა შეუძლებელია

en: cannot seek `%s': %s
ka: %s-ის გადახვევის შეცდომა: %s

en: cannot seek keyfile at offset %
ka: გასაღების ფაილის წანაცვლებაზე %s გადახვევა შეუძლებელია

en: cannot set specified key
ka: მითითებული გასაღების დაყენება შეუძლებელია

en: cannot set specified sector size on disk %s
ka: დისკზე %s მითითებული სექტორის ზომის დაყენება შეუძლებელია

en: cannot stat `%s': %s
ka: %s-ის აღმოჩენის შეცდომა: %s

en: cannot sync `%s': %s
ka: `%s'-ის სინქრონიზაციის შეცდომა: %s

en: cannot write to CD-ROM
ka: cd-rom-ში ჩაწერა შეუძლებელია

en: cannot write to `%s': %s
ka: %s-ში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: cannot write to the stdout: %s
ka: stdout-ში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: card not found
ka: ბარათი ნაპოვნი არაა

en: cat FILE
ka: cat ფაილი

en: checksum verification failed
ka: საკონტროლო რიცხვის შემოწმების შეცდომა

en: cmp FILE LOCAL
ka: cmp ფაილი ლოკალი

en: comUNIT[,SPEED]
ka: comსაზომიერთეული[,სიჩქარე]

en: command failed
ka: ბრძანება ჩავარდა

en: connection refused
ka: დაკავშირება უარყოფილია

en: connection timeout
ka: ქსელის მოლოდინის ვადა გავიდა

en: convert to bold font
ka: სქელ ფონტად გადაკეთება

en: core image is too big (0x%x > 0x%x)
ka: core ასლი ძალიან დიდია (0x%x > 0x%x)

en: core.img version mismatch
ka: core.img-ის ვერსია არ ემთხვევა

en: couldn't autoconfigure %s
ka: %s-ის ავტოკონფიგურაცია შეუძლებელია

en: couldn't find geli consumer
ka: geli-ის გამომყენებლის პოვნის შეცდომა

en: couldn't load hash %s
ka: ჰეშის %s ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: couldn't open geom
ka: გეომეტრია ნაპოვნი არაა

en: couldn't read ELI metadata
ka: eli მეტამონაცემების წაკითხვის შეცდომა

en: couldn't retrieve UUID
ka: uuid-ის მიღების შეცდომა

en: couldn't retrieve geli UUID
ka: geli-ის UUID-ის მიღების შეცდომა

en: couldn't retrieve random data
ka: შემთხვევითი მონაცემების მიღების შეცდომა

en: couldn't retrieve random data for salt
ka: მარილისთვის შემთხვევითი მონაცემების მიღების შეცდომა

en: couldn't send network packet
ka: ქსელის პაკეტის გაგზავნის შეცდომა

en: cp FILE LOCAL
ka: cp ფაილი ლოკალი

en: crc FILE
ka: crc ფაილი

en: cryptographic error number %d
ka: კრიპტოგრაფიული შეცდომის ნომერი %d

en: current directory of syslinux [default is parent directory of input file].
ka: syslinux-ის მიმდინარე საქაღალდე (ნაგულისხმები მნიშვნელობაა შეყვანის ფაილის მშობელი საქაღალდე).

en: cygwin_conv_path() failed
ka: cygwin_conv_path()-ის შეცდომა

en: delete device map if it already exists
ka: მოწყობილობების რუკის წაშლა, თუ ის უკვე არსებობს

en: destination unreachable
ka: დანიშნულება მიუწვდომელია

en: device count exceeds limit
ka: მოწყობილობების რაოდენობის ლიმიტი გადაჭარბებულია

en: device name required
ka: მოწყობილობის სახელი აუცილებელია

en: device tree must be supplied (see `devicetree' command)
ka: საჭიროა მოწყობილობების ხის მიწოდება (იხილეთ ბრძანება 'devicetree')

en: disable hinting
ka: მომრგვალების გამორთვა

en: disk `%s' not found
ka: დისკი %s  არ არსებობს

en: disk read fails at offset %lld, length %lld
ka: დისკის წაკითხვის შეცდომის წანაცვლება %lld, სიგრძე %lld

en: diskboot.img size must be %u bytes
ka: diskboot.img-ის ზომა %u ბაიტი უნდა იყოს

en: do not install bootsector
ka: არ დააყენო ჩამტვირთავი სექტორი

en: domain name component is too long
ka: დომენის სახელის კომპონენტი მეტისმეტად გრძელია

en: don't update LED state
ka: არ განაახლო კლავიატურის LED-ის მდგომარეობა

en: done
ka: შესრულებულია

en: embed a specific DTB
ka: მითითებული DTB-ის ჩაშენება

en: enabling %s support ...
ka: %s-ის მხარდაჭერის ჩართვა ...

en: enter: boot, `e': options, `c': cmd-line
ka: enter: ჩატვირთვა, 'e': პარამეტრები, 'c': ბრძანების სტრიქონი

en: environment block too small
ka: გარემოს ბლოკი მეტისმეტად პატარაა

en: error reading key file
ka: გასაღების ფაილის წაკითხვის შეცდომა

en: error reading password
ka: პაროლის წაკითხვის შეცდომა

en: error: %s.
ka: შეცდომა: %s.

en: expected escaped character
ka: მოველოდი სპეციალურ სიმბოლოს

en: failed to copy Grub to the PReP partition
ka: grubის PReP დანაყოფზე კოპირების შეცდომა

en: failed to get FDT
ka: fdt-ის მიღების შეცდომა

en: failed to install protocols
ka: პროტოკოლების დაყენების შეცდომა

en: failed to make directory: '%s'
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა: '%s'

en: failed to query size of device `%s': %s
ka: შეცდომა ზომის გამოთხოვისას მოწყობილობისთვის `%s': %s

en: failed to read key file
ka: გასაღების ფაილის წაკითხვა ჩავარდა

en: failed to retrieve the structure field
ka: სტრუქტურის ველის მნიშვნელობის მიღების შეცდომა

en: failure reading sector 0x%llx from `%s'
ka: სექტორი 0x%llx წაკითხვის შეცდომა `%s'-დან

en: failure to read password
ka: პაროლის წაკითხვის შეცდომა

en: failure writing sector 0x%llx to `%s'
ka: სექტორის 0x%llx ჩაწერა `%s'-ზე შეუძლებელია

en: false
ka: მცდარი

en: faulty RAM (BadRAM)
ka: გაფუჭებული RAM

en: file `%s' is too big
ka: ფაილი მეტისმეტად დიდია: %s

en: file `%s' not found
ka: ფაილი "%s" ვერ მოიძებნა

en: filename expected
ka: მოველოდით ფაილის სახელს

en: filename or tempo and notes expected
ka: მოველოდი ფაილის სახელს ან ტემპს და ნოტებს

en: filesystem `%s' does not support labels
ka: ფაილურ სისტემას ჭდეების მხარდაჭერა არ გააჩნია: %s

en: filesystem on %s is neither HFS nor HFS+
ka: ფაილური სისტემა %s-ზე არც HFS-ია, არც HFS+

en: firmware image is too big
ka: მიკროკოდის ასლი ძალიან დიდია

en: four arguments expected
ka: მოსალოდნელი იყო ოთხი პარამეტრი

en: free-mem failed
ka: მეხსირების გამოთავისუფლების შეცდომა

en: generate an image in FORMAT
ka: ასლის მითითებულ ფორმატში გენერაცია

en: grub-mkimage is compiled without XZ support
ka: grub-mkimage აგებულია XZ-ის მხარდაჭერის გარეშე

en: handle
ka: სახელური

en: hash length %
ka: ჰეშის სიგრძის %

en: header file not found
ka: თავსართის ფაილი ვერ ვიპოვე

en: header file too small
ka: თავსართის ფაილი მეტისმეტად პატარაა

en: hex FILE
ka: hex ფაილი

en: incorrect MMIO access size
ka: არასწორი MMIO წვდომის ზომა

en: incorrect MMIO address syntax
ka: არასწორი MMIO მისამართის სინტაქსი

en: incorrect terminal dimensions specification
ka: ტერმინალის ზომები არასწორადაა მითითებული

en: initrd already loaded
ka: initrd უკვე წაკითხულია

en: install device isn't specified
ka: დასაყენებელი მოწყობილობა მითითებული არაა

en: install even if problems are detected
ka: დაყენება პრობლემებს მიუხედავად

en: invalid DHCP option code
ka: dhcp-ის პარამეტრის არასწორი კოდი

en: invalid PBKDF2 password
ka: pBKDF2-ის არასწორი პაროლი

en: invalid arch-dependent ELF magic
ka: elf-ის არქიტექტურაზე დამოკიდებული თავსართების შეცდომა

en: invalid arch-independent ELF magic
ka: elf-ის არქიტექტურისგან დამოუკიდებელი თავსართების შეცდომა

en: invalid argument
ka: არასწორი არგუმენტი

en: invalid block size
ka: ბლოკის არასწორი ზომა

en: invalid cipher %s
ka: არასწორი შიფრი: %s

en: invalid cipher %s or mode %s
ka: არასწორი შიფრი %s ან რეჟიმი %s

en: invalid color specification `%s'
ka: ფერის არასწორი სპეციფიკაცია '%s'

en: invalid device tree
ka: მოწყობილობების არასწორი ხე

en: invalid environment block
ka: გარემოს არასწორი ბლოკი

en: invalid file name `%s'
ka: ფაილის სახელი არასწორია: %s

en: invalid font range
ka: ფონტების არასწორი დიაპაზონი

en: invalid line format: %s
ka: ხაზის არასწორი ფორმატი: %s

en: invalid memory address (0x%s > 0x%s)
ka: მეხსიერების არასწორი მისამართი (0x%s > 0x%s)

en: invalid mode %s
ka: არასწორი რეჟიმი: %s

en: invalid parameter
ka: არასწორი პარამეტრი

en: invalid parameter %s
ka: არასწორი პარამეტრი: %s

en: invalid skip value %lld
ka: გამოტოვების არასწორი მნიშვნელობა %lld

en: invalid variable name `%s'
ka: ცვლადის არასწორი სახელი: %s

en: invalid video mode specification `%s'
ka: ეკრანის რეჟიმის არასწორი სპეციფიკაცია: '%s'

en: invalid zImage
ka: არასწორი zImage

en: invalid zero blocksize
ka: ნულოვანი ბლოკის არასწორი ზომა

en: ioctl GET_ARRAY_INFO error: %s
ka: ioctl GET_ARRAY_INFO-ის შეცდომა: %s

en: ioctl GET_DISK_INFO error: %s
ka: ioctl GET_DISK_INFO-ის შეცდომა: %s

en: ioctl RAID_VERSION error: %s
ka: ioctl RAID_VERSION-ის შეცდომა: %s

en: kernel image is too big (0x%x > 0x%x)
ka: ბირთვის ასლი ძალიან დიდია (0x%x > 0x%x)

en: key file size exceeds maximum (%d)
ka: გასაღების ფაილის ზომა მაქსიმალურ დასაშვებს(%d) აჭარბებს

en: key file size is 0
ka: გასაღების ფაილის ზომა ნულის ტოლია

en: key size %
ka: გასაღების ზომაა %s

en: key size is not multiple of %d bits
ka: გასაღების ფაილი %d ბიტის ნამრავლი არაა

en: list network addresses
ka: ქსელის მისამართების სია

en: list network cards
ka: ქსელური ინტერფეისების სია

en: list network routes
ka: ქსელურ რაუტების სია

en: ls PATH
ka: ls ბილიკი

en: lzop file corrupted
ka: lzop-ის ფაილი დაზიანებულია

en: match
ka: დამთხვევა

en: mismatched [ in address
ka: მისამართში [ არ ემთხვევა

en: missing `%c' symbol
ka: აკლია სიმბოლო '%c'

en: missing mandatory option for `%s'
ka: %s-ის აუცილებელი პარამეტრი მითითებული არაა

en: missing p-list filename
ka: p-list -ის ფაილის სახელი არ მიგითითებიათ

en: module `%s' isn't loaded
ka: მოდული ჩატვირთული არაა: '%s'

en: module isn't loaded
ka: მოდულები ჩატვირთული არაა

en: name
ka: სახელი

en: need an image and mountpoint
ka: ასლისა და მიმაგრების წერტილის მითითება აუცილებელია

en: network interface not found
ka: ქსელის ინტერფეისი ვერ ვიპოვე

en: no APM found
ka: apm ვერ მოიძებნა

en: no DHCP info found
ka: dhcp-ის ინფორმაციის პოვნის შეცდომა

en: no DHCP option %u found
ka: dhcp-ის პარამეტრი ნაპოვნი არაა: %u

en: no DHCP options found
ka: dhcp-ის პარამეტრები მითითებული არაა

en: no DNS record found
ka: dns ჩანაწერი არ არსებობს

en: no DNS reply received
ka: dns-ის პასუხი არ დაბრუნებულა

en: no DNS servers configured
ka: dns სერვერები მითითებული არაა

en: no `/' in canonical filename
ka: კანონიკურ ფაილის სახელში '/' დაუშვებელია

en: no command is specified
ka: ბრძანება მითითებული არაა

en: no compression is available for your platform
ka: თქვენი პლატფორმისთვის შეკუმშვა ხელმისაწვდომი არაა

en: no decryption key available
ka: გასაშიფრი გასაღები ხელმიუწვდომელია

en: no media in `%s'
ka: '%s'-ში დისკი არ დევს

en: no network card found
ka: ქსელის ბარათი ნაპოვნი არაა

en: no server is specified
ka: სერვერი მითითებული არაა

en: no such partition
ka: დანაყოფი არ არსებობს

en: no suitable video mode found
ka: შესაბამისი ვიდეორეჟიმი ნაპოვნი არაა

en: no symbol table
ka: სიმბოლოების ცხრილი არ არსებობს

en: no terminal specified
ka: ტერმინალი მითითებული არაა

en: non-numeric or invalid keyfile size `%s'
ka: არარიცხვითი ან არასწორი გასაღების ფაილის ზომა '%s'

en: non-numeric or invalid mode `%s'
ka: არარიცხვითი ან არასწორი რეჟიმი '%s'

en: not a directory
ka: არ წარმოადგეს საქაღალდეს

en: not a primary partition
ka: არ წარმოადგენს ძირითად დანაყოფს

en: not a regular file
ka: არ წარმოადგენს ჩვეულებრივ ფაილს

en: not in function body
ka: არა ფუნქციის ტანში

en: offset
ka: წანაცვლება

en: one argument expected
ka: საჭიროა ერთი არგუმენტი

en: only ipv4
ka: მხოლოდ ipv4

en: only ipv6
ka: მხოლოდ ipv6

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: output buffer too small
ka: გამოტანის ბაფერი მეტისმეტად პატარაა

en: output file must be specified
ka: გამოტანის ფაილის მითითება აუცილებელია

en: output parameters are not set
ka: გამოტანის პარამეტრების დაყენებული არაა

en: overflow is detected
ka: ნაპოვნია გადავსება

en: password exceeds maximium size
ka: პაროლი მაქსიმალურ ზომაზე დიდია

en: passwords don't match
ka: პაროლები არ ემთხვევა

en: peek out of range
ka: დაიაპაზონს გარეთ გახედვა

en: perform a DHCP autoconfiguration
ka: dhcp ავტოკონფიგურაცია

en: perform a bootp autoconfiguration
ka: bootp-ის ავტოკონფიგურაცია

en: persistent RAM
ka: მუდმივი RAM

en: persistent RAM (legacy)
ka: მუდმივი RAM (მოძველებული)

en: physical volume %s not found
ka: ფიზიკური ტომი %s ვერ ვიპოვე

en: pre-load specified modules MODULES
ka: მითითებული მოდულების წინასწარი ჩატვირთვა

en: prefer ipv4
ka: ipv4-ის უპირატესობა

en: prefer ipv6
ka: ipv6-ის უპირატესობა

en: premature end of file
ka: ფაილის მოულოდნელი დასასრული

en: premature end of file %s
ka: ფაილის მოულოდნელი დასასრული: %s

en: press CapsLock key
ka: დააწექით CapsLock-ს

en: press Insert key
ka: დააწექით Insert-ს

en: press NumLock key
ka: დააწექით NumLock-ს

en: press ScrollLock key
ka: დააწექით ScrollLock-ს

en: press SysRq
ka: დააწექით SysRq-ს

en: press left alt
ka: დააწექით მარცხენა alt-ს

en: press left ctrl
ka: დააწექით მარცხენა ctrl-ს

en: press left shift
ka: დააწექით მარცხენა shift-ს

en: press right alt
ka: დააწექით მარჯვენა alt-ს

en: press right ctrl
ka: დააწექით მარჯვენა ctrl-ს

en: press right shift
ka: დააწექით მარჯვენა shift-ს

en: print TARGET
ka: სამიზნის დაბეჭდვა

en: print the version information and exit
ka: ვერსიის ჩვენება და გასვლა

en: print this message and exit
ka: ამ შეტყობინების გამოტანა და გამოსვლა

en: print verbose messages.
ka: დამატებითი შეტყობინებების დაბეჭდვა.

en: public key %08
ka: საჯარო გასაღები %08

en: public key %08x not found
ka: საჯარო გასაღები %08x ნაპოვნი არაა

en: read error at offset %llu: %s
ka: წაკითხვის შეცდომა წანაცვლებისას %llu: %s

en: read error: %s
ka: read -ის შეცდომა: %s

en: read text from FILE.
ka: მითითებული ფაილიდან ტექსტის წაკითხვა.

en: relocation 0x%s is not implemented yet
ka: 0x%s -ის გადაადგილება ჯერ მხარდაუჭერელია

en: relocation 0x%x is not implemented yet
ka: 0x%x -ის გადაადგილება ჯერ მხარდაუჭერელია

en: requested buffer size is too large
ka: ბუფერის მოთხოვნილი ზომა ძალიან დიდია

en: reserved RAM
ka: დარეზერვებულია მეხსიერება

en: root directory of TFTP server
ka: tFTP სერვერის root საქაღალდე

en: root directory of the syslinux disk [default=/].
ka: syslinux-ის root საქაღალდე [ნაგულისხმები=/].

en: route loop detected
ka: აღმოჩენილია რაუტების მარყუჟი

en: sector size -S %
ka: სექტორის ზომა -S %

en: select face index
ka: ქვეფონტის ინდექის არჩევა

en: serial port `%s' isn't found
ka: სერიული პორტი %s არ არსებობს

en: set [NAME=VALUE ...]
ka: set [სახელი=მნიშვნელობა...]

en: set capslock mode
ka: capslock-ის რეჟიმის დაყენება

en: set font ascent
ka: ფონტის გადიდების დაყენება

en: set font descent
ka: ფონტის დაპატარავების დაყენება

en: set font family name
ka: ფონტების ოჯახის სახელის დაყენება

en: set font range
ka: ფონტების დიაპაზონის დაყენება

en: set font size
ka: ფონტის ზომის დაყენება

en: set input filename for 32-bit part.
ka: 32-ბიტიანი ნაწილის შესატანი ნაწილის ფაილის სახელის დაყენება.

en: set input filename for 64-bit part.
ka: 64-ბიტიანი ნაწილის შესატანი ნაწილის ფაილის სახელის დაყენება.

en: set insert mode
ka: insert-ის რეჟიმის დაყენება

en: set numlock mode
ka: numlock-ის რეჟიმის დაყენება

en: set output filename. Default is STDOUT
ka: ფაილის გამოტანის მითითება. ნაგულისხმებად - STDOUT

en: set pause mode
ka: pause-ის რეჟიმის დაყენება

en: set prefix directory
ka: დააყენეთ პრეფიქსი საქაღალდე

en: set scrolllock mode
ka: scrolllock-ის რეჟიმის დაყენება

en: set the label to render
ka: რენდერისთვს ჭდის დაყენება

en: shim_lock protocol not found
ka: პროტოკოლი shim_lock არ არსებობს

en: size
ka: ზომა

en: specified UUID exceeds maximum size
ka: მითითებული UUID დასაშვებ ზომას აჭარბებს

en: specified UUID too short
ka: მითითებული UUID მეტისმეტად მოკლეა

en: stretch|normal
ka: გაწელვა|ნორმალური

en: string too long
ka: სტრიქონი მეტისმეტად გრძელია

en: symbol `%s' not found
ka: სიმბოლო '%s' არ არსებობს

en: temporary
ka: დროებითი

en: terminal `%s' isn't found
ka: ტერმინალი '%s' არ არსებობს

en: the argument `%s' requires an integer
ka: არგიმენტი '%s' მთელ რიცხვს მოითხოვს

en: the chosen partition is not a PReP partition
ka: არჩეული დანაყოფი PReP-ის ტიპი არაა

en: the field ends outside the structure
ka: ველი სტრუქტურის გარეთ სრულდება

en: the given offset is outside the structure
ka: მითითებული წანაცვლება სტრუქტურის გარეთაა

en: the handle must be between 0 and 65535
ka: სახელური 0-დან 65535-მდე უნდა იყოს

en: the match must be a positive integer
ka: დამთხვევა დადებითი მთელი რიცხვი უნდა იყოს

en: the partition type 0x%x isn't valid
ka: დანაყოფის ტიპი 0x%x სწორი არაა

en: the size of `%s' is not %u
ka: '%s'-ის ზომა %u არაა

en: the size of `%s' is too large
ka: ზომა (%s) ძალიან დიდია

en: the size of `%s' is too small
ka: '%s'-ის ზომა მეტისმეტად მცირეა

en: the type must be between 0 and 255
ka: ტიპი 0-დან 255-მდე უნდა იყოს

en: this ELF file is not of the right type
ka: ეს ELF ფაილი სწორი ტიპის არაა

en: this is not a GPT partition table: %s
ka: ეს GPT დანაყოფების ცხრილი არაა: %s

en: three arguments expected
ka: მოსალოდნელი იყო სამი პარამეტრი

en: time out opening `%s'
ka: '%s-ის გახსნის ვადა გავიდა

en: timeout reading `%s'
ka: კითხვის მოლოდინის დროს გავიდა '%s'

en: timeout: could not resolve hardware address
ka: მოლოდინის ვადა ამოიწურა: აპარატურული მისამართის ამოხსნა შეუძლებელია

en: too deep nesting of symlinks
ka: ერთმანეთში მეტისმეტად ღრმად ჩალაგებული სიმბმულები

en: two arguments expected
ka: საჭიროა ორი არგუმენტი

en: type
ka: ტიპი

en: unable to determine partition UUID of boot device
ka: ჩატვირთვადი მოწყობილობის UUID-ის გამოცნობა შეუძლებელია

en: unable to find boot device
ka: ჩატვირთვადი მოწყობილობის პოვნა შეუძლებელია

en: unaligned device size
ka: მოწყობილობის გაუსწორებელი ზომა

en: unexpected EFI error
ka: efi-ის მოულოდნელი შეცდომა

en: unexpected EFI error number: `%u'
ka: მოულოდნელი EFI-ის შეცდომის ნომერი: '%u'

en: unexpected end of file
ka: ფაილის მოულოდნელი დასასრული

en: unicode sequence too short
ka: უნიკოდის მიმდევრობა მეტისმეტად მოკლეა

en: unicode sequence with invalid character '%c'
ka: უნიკოდის მიმდევრობა არასწორ სიმბოლოს '%c' შეიცავს

en: unknown TPM error
ka: უცნობი TPM-ის შეცდომა

en: unknown argument `%s'
ka: არასწორი არგუმენტი '%s'

en: unknown compression %d
ka: შეკუმშვის უცნობი ალგორითმი %d

en: unknown device type %s
ka: მოწყობილობის უცნობი ტიპი: %s

en: unknown filesystem
ka: უცნობი ფაილური სისტემა

en: unknown kind of RAID device `%s'
ka: raid მოწყობილობის უცნობი ტიპი: %s

en: unknown target format %s
ka: სამიზნის უცნობი ფორმატი %s

en: unknown target format %s
ka: სამიზნის უცნობი ფორმატი %s

en: unknown terminfo type `%s'
ka: terminfo-ის არასწორი ტიპი: %s

en: unrecognised network address `%s'
ka: ქსელის უცნობი მისამართი: %s

en: unrecognised network interface `%s'
ka: ქსელის უცნობი ინტერფეისი: %s

en: unrecognized escaped character '%c'
ka: უცნობი სპეციალური სიმბოლო '%c'

en: unrecognized key size
ka: უცნობი გასაღების ზომა

en: unrecognized keyfile offset
ka: უცნობი გასაღების ფაილის წანაცვლება

en: unrecognized number
ka: უცნობი რიცხვი

en: unrecognized sector size
ka: უცნობი სექტორის ზომა

en: unresolvable address %s
ka: გადაუწყვეტადი მისამართი %s

en: unset [NAME ...]
ka: unset [სახელი ...]

en: unsupported HTTP error %d: %s
ka: მხარდაუჭერელი HTTP შეცდომა %d: %s

en: unsupported HTTP response
ka: მხარდაუჭერელი HTTP პასუხი

en: unsupported RAID version: %d.%d
ka: raid-ის მხარდაუჭერელი ვერსია: %d. %d

en: unsupported gzip format
ka: gzip-ის მხარდაუჭერელი ფორმატი

en: unsupported instruction
ka: მხარდაუჭერელი ინსტრუქცია

en: unsupported platform %s
ka: პლატფორმა მხარდაუჭერელია: %s

en: unsupported serial port flow control
ka: სერიული პორტის მხარდაუჭერელი დინების კონტროლი

en: unsupported serial port parity
ka: სერიული პორტის მხარდაუჭერელი ლუწობა

en: unsupported serial port speed
ka: სერიული პორტის მხარდაუჭერელი სიჩქარე

en: unsupported serial port stop bits number
ka: სერიული პორტის გაჩერების ბიტების მხარდაუჭერელი რაოდენობა

en: unsupported serial port word length
ka: სერიული პორტის სიტყვის მხარდაუჭერელი სიგრძე

en: use '
ka: გამოიყენეთ '

en: use COLOR for background
ka: ფონისთვის ფერის გამოყენება

en: use COLOR for label
ka: ჭდეებისთვის მითითებული ფერის გამოყენება

en: use COLOR for label background
ka: ჭდის ფონისთვის მითითებული ფერის გამოყენება

en: use COLOR for text
ka: ტექსტისთვის ფერის გამოყენება

en: use FILE as font for label
ka: მითითებული ფაილის ჭდის ფონტად გამოყენება

en: use FILE as memdisk
ka: მითითებული ფაილის მემდისკად გამოყენება

en: use FILE as the device map [default=%s]
ka: მითითებული ფაილის მოწყობილობების რუკად გამოყენება [ნაგულისხმები=%s]

en: use STRING as product name
ka: მითითებული სტრიქონის პროდუქტის სახელად გამოყენება

en: use STRING as product version
ka: პროდუქტის ვერსიად მითითებული სტრიქონის გამოყენება

en: use identifier file even if UUID is available
ka: იდენტიფიკატორის ფაილის იმის მიუხედავად გამოყენება, არის თუ არა UUID ხელმისაწვდომი

en: variable
ka: ცვლადი

en: variable `%s' isn't set
ka: გარემოს ცვლადი დაყენებული არაა: %s

en: verification requested but nobody cares: %s
ka: შემოწმება მოთხოვნილია, მაგრამ არავის აინტერესებს: %s

en: visually-ordered UTF-8
ka: თვალით დალაგებული UTF-8

en: wait until a debugger will attach
ka: მოცდა, სანამ გამმართველი მიებმება

en: wrong ELI magic or version
ka: eli-ის არასწორი მაგია ან ვერსია

en: xnu_uuid DEVICE
ka: xnu_uuid მოწყობილობა

en: xorriso not found
ka: xorriso ნაპოვნი არაა

en: xz file corrupted or unsupported block options
ka: xz ფაილის დაზიანებული ან მხარდაუჭერელი ბლოკის პარამეტრებ

en: you can't delete this address
ka: ამ მისამართის წაშლა არ შეგიძლიათ

en: you need to load the Xen Hypervisor first
ka: ჯერ ჩატვირთეთ Xen Hypervisor-ის ბირთვი

en: you need to load the kernel first
ka: ჯერ ჩატვირთეთ ბირთვი

en: your core.img is unusually large.  It won't fit in the embedding area
ka: თქვენი core.img ფაილი უჩვეულოდ დიდია   ჩაშენებულ ფართობში არ ჩაეტევა
